Чудова гра українця Леня допомогла його команді здобути напружену перемогу в НБА

2,1 т.
Олексій Лень

Український центровий "Сакраменто Кінгз" Олексій Лень провів яскравий матч у Національній баскетбольній асоціації (НБА). 28-річний уродженець Антрацита допоміг своїй команді в овертаймі обіграти "Лос-Анджелес Лейкерс" із рахунком 141:137.

Наш співвітчизник вийшов у стартовій п'ятірці та провів 37 хвилин на паркеті. Українець набрав 12 очок (3/7 двоочкових, 1/1 триочкового, 4/4 штрафних), зробив 9 підбирань, допустив 1 втрату та поставив 1 блок-шот. Лень не дограв матч через перебір фолів.

Ця перемога стала для команди українця 8-ою у 20 поєдинках Асоціації. "Кінгс" посідають 11-е місце у Західній конференції.

Ще один представник нашої країни Святослав Михайлюк набрав набрав 2 очки та здійснив 1 перехоплення за 17 хвилин. Його "Торонто" програло "Індіані" (97:114).

Лень у захисті

Нагадаємо, що Олексій уперше заявив про себе на чемпіонаті України серед юнаків у складі Луганської області. Це відкрило йому шлях до Дніпропетровського вищого училища фізичної культури.​

Олексій Лень намагається поставити блок-шот

2010-го Лень перейшов у "Дніпро", а 2011-го виграв чемпіонат України серед дублюючих складів і був визнаний найкращим центровим першості країни. Він був ключовим баскетболістом збірної України до 18 років на чемпіонаті Європи 2010 року.

Олексій потрапив до НБА за підсумками драфту 2013 року, на якому було обрано під п'ятим номером у першому раунді. Українець підписав контракт із "Фінікс Санз" і відіграв за клуб п'ять сезонів, а потім недовгий час виступав за "Атланту Хокс", "Сакраменто Кінгз" та "Торонто Репторс". Наш співвітчизник не зумів проявити себе в останній команді та був відрахований.

У серпні 2021 року Олексій Лень офіційно підписав контракт із "Сакраменто".

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше у матчі НБА Леню трохи не вистачило до дабл-дабла.