• На Євро вийдуть дев'ять переможців груп і п'ять кращих команд, що зайняли другі місця

• У першій зустрічі відбору в Бельгії українки програли з рахунком 66:83

• У попередньому турі українка Аліна Ягупова оформила тріпл-дабл

Україна - Бельгія

Жіноча збірна України з баскетболу в матчі 4-го туру кваліфікації на чемпіонат Європи-2021 програла команді Бельгії – 65:87.

Номінально домашній для українок поєдинок пройшов у португальському містечку Одівелаш, в рамках "пузиря" організованого ФІБА для безпечного проведення матчів в умовах всесвітньої пандемії.

Україна була у ролі наздоганяючої

Зустріч для "синьо-жовтої" команди почалася невдало. Нашим дівчатам явно не вистачало жорсткості, компактності і агресії в обороні. Швидкі суперниці легкими проходами під кільце і "пострілами" з дальньої дистанції пішли у відрив.

Лише до кінця третьої хвилині українки змогли набрати перші очки в нападі, в той час як на у Бельгії їх було вже 9.

Наші баскетболістки намагалися скоротити відставання

У Сівакової гра не склалася і Радулович за рахунку 2:15 на 6-й хвилині замінив розігруючу, намагаючись привернути хід поєдинку. Українські дівчата виглядали розгубленими, програючи підбір і відкриваючи вільні зони для опоненток. Кінцівку чверті бельгійки закрили двома "трюльниками" – 17:29.

У другій десятихвилинці номінальні гості "поливали" українське кільце триочковими, в той час як "синьо-жовті" прогнозовано зробили акцент на гру через Аліну Ягупову. Наша капітан насилу справлялася з бельгійською обороною.

Аліна Ягупова

За 2 хвилини до завершення першої половини України додала у концентрації, перестала сумбурити і змогла скоротити відставання до 6 пунктів, організувавши ривок 14:2. Бельгійському наставнику довелося терміново брати таймаут, який явно пішов на користь. Чверть закінчилася з рахунком 37:45.

У третій чверті на паркеті точилася рівна боротьба з великою кількістю помилок у обох команд. Українки намагалися скоротити відставання, але безглузді помилки в обороні зводили всі зусилля нанівець.

Бельгія точно атакувала

У четвертому відрізку у бельгійок полетіли точні триочкові, які поставили остаточний хрест на шансах України вирвати перемогу.

Україна - Бельгія 65:87 (17:29, 20:16, 10:12, 18:30)

Україна: Сiвакова (0 + 4 передачі), Ягупова (32 + 7 підбирань + 7 передач + 4 втрати), Горобець (0 + 5 підбирань), Науменко (7 + 7 підборів), Любінець (12 + 6 підбирань + 4 втрати) - старт; Дацко (4), Дубнюк (10), Мусієнко, Гозалова, Бойко.

Бельгія: Кім Местдаг (11 + 4 передачі), Альман (18 + 4 передачі), Делер (4 + 5 передач), Раман (14 + 13 підборів), Біллі Мессі (15 + 12 підборів) - старт; Ванлоо (7), Карпро (0 + 3 підбирання + 3 передачі), Гелдоф (6), Ханне Местдаг (8), Новеларс, Вотерс, Беккі Мессі (4).

Як повідомляв OBOZREVATEL, в 1-му турі збірна України поступилася Бельгії (66:83), зустріч 2-го туру з Португалією в Харкові завершилася перемогою (72:60), а матч Україна – Фінляндія закінчився з рахунком 84:66.