Українки впевнено обіграли Фінляндію у відборі на Євробаскет-2021

• На чемпіонат Європи виходять переможці дев'яти груп і п'ять найкращих команд серед тих, які посіли другі місця

• Українки ведуть боротьбу за перемогу в квартеті з Бельгією

Жіноча збірна України з баскетболу здобула перемогу над командою Фінляндії в третьому турі кваліфікації до чемпіонату Європи-2021.

У Португалії, яка приймає матчі ігрового дня в так званому міхурі, підопічні Срджана Радуловича були сильнішими за суперниць – 84:66.

Аліна Ягупова стала найрезультативнішим гравцем матчу.

Перша чверть вийшла непростою для наших дівчат. Фінські баскетболістки несподівано дуже добре захищалися та швидко переходили з оборони в атаку. Це трохи збентежило "жовто-синіх", які часто пропускали суперниць під кільце.

Проте завдяки триочковим Сівакової нашим вдалося не відпустити збірну Суомі у відрив. Лідер українок Аліна Ягупова, незважаючи на опіку, уже за перші 10 хвилин набрала 8 очок, а до першої перерви підопічні Радуловича відставали на три пункти – 22:25.

Збірна України перед початком матчу.

А ось другу 10-хвилинку наші дівчата розпочали не лише з результативних атак, але й трьох блокшотів. Це призвело до ривка 11:3 і лідерства української збірної. У ці хвилини Ягупова прекрасно проявила себе в підіграванні, віддавши кілька точних передач на Науменко.

Українки не дали суперницям атакувати.
Аліна Ягупова провела результативний матч.
Ягупова показала себе як асистент.

Перед великою перервою Горобець реалізувала дальній кидок, що дало змогу "жовто-синім" завершити чверть із "+11".

Зі стартом третього періоду Сівакова продовжила бомбардувати кільце Фінляндії, реалізувавши за хвилину два кидки з двох. Цей момент явно розслабив "жовто-синіх", які почали програвати підбір і змусили тренера взяти тайм-аут.

Хвилинна перерва не допомогла нашим дівчатам отямитися. Раз у раз фінки пробиралися в трисекундну зону, зумівши скоротити відставання до дев'яти очок. Але триочковий Ягупової на останній хвилині допоміг українкам повернути двозначну перевагу.

Віта Горобець атакує кільце суперниць.
Українки чудово діяли в захисті.

У вирішальній чверті наші дівчата просто вимкнули атаку фінів. Ті за 3,5 хвилини не змогли набрати жодного очка. Однак потім українки знову провалилися, давши суперницям можливість підійти на відстань 11 очок. Утім, своєчасний тайм-аут від Радуловича повернув усе на свої місця, і гра завершилася перемогою українок.

Україна – Фінляндія 84:66 (25:25, 28:14, 20:17, 14:10)

Україна: Сівакова (16 + 5 підбирань + 4 передачі), Ягупова (22 + 12 підбирань + 10 передач + 3 перехоплення + 8 втрат), Горобець (13 + 8 підбирань + 4 втрати), Науменко (9 + 6 підборів + 3 перехоплення ), Любінець (19 + 6 підбирань + 6 блокшотів) – старт; Бойко (5), Гозалова, Волошина.

Фінляндія: Лахтін (18), Холопайнен (11), Аарнио (10), Коскіміес (8 + 6 підборів), Туоміст (7), Айанен (6), Лехторанта (4), Калін (2), Укконен, Пеландер (0 + 6 підбирань), Рокканен, Сандвік (0 + 4 підбирання).

Положення в групі G.

Як повідомляв OBOZREVATEL, чоловіча збірна України назвала розширений склад на чергові матчі відбору на Євробаскет, який відбудеться у 2022 році.