"Київ-Баскет" переміг у дербі, успіх "Мавп": результати Суперліги Windrose 4 грудня

4 хвилини
6,0 т.
Київ-Баскет переміг Будівельник

У чемпіонаті України з баскетболу в суботу, 4 грудня, відбулися чергові поєдинки групового етапу в Суперлізі Windrose. Центральний матч пройшов у Києві, де "Київ-Баскет" переміг у дербі "Будівельник" (91:84). Гра "Тернопіль" – "Черкаські Мавпи" розпочалася о 16:00.

Номінальні господарі поєдинку досить швидко захопили ігрову перевагу. У підсумку стартову чверть команда Айнарса Багатскіса виграла з гандикапом у 10 очок. До великої перерви дистанція між командами збереглася.

Київ-Баскет – Будівельник

Ключовою стала суттєва перевага Київ-Баскета в реалізації. Лише в стартовій чверті "жовто-чорні" реалізували 4 дальні спроби з восьми, у той же час "будівельники" лише тричі схибили.

Схоже, гості зустрічі не змогли належним чином адаптувати командну гру до відсутності головного бомбардира Джиана Клавелла, який все ще не відновився після травми.

Однак і без лідера результативності гравці Будівельника в другій половині змогли повернутися в боротьбу. У команди налагодилася реалізація та пішов дальній кидок. Після восьмого дальнього влучання Будівельника у виконанні Близнюка різниця в рахунку в заключній 10-хвилинці скоротилася лише до двох очок.

Однак господарі одразу відповіли триочковим влучанням Кеффі. Взагалі Київ-Баскет намагався, і загалом йому це вдавалося, результативно відповідати на кожен випад гостей. Тож остаточно переломити ситуацію "будівельники" не змогли. Хоча й намагалися до останнього. Зокрема триочковий Рендла за 16 секунд до фінальної сирени скоротив відставання до 5 очок. Та результативна атака Гаррета остаточно вгамувала гостей.

Відтак Київ-Баскет вдруге переміг у сезоні "Будівельник" та виборов 12-ту перемогу в чемпіонаті.

Київ-Баскет наступний поєдинок грає 10 грудня в Харкові. "Будівельник" наступного дня гратиме вдома проти Запоріжжя.

Київ-Баскет – Будівельник – 91:84 (22:12, 20:20, 25:26, 24:26)

Тернопіль — Черкаські Мавпи

В заключному матчі ігрового дня 4 грудня у Суперлізі Windrose Тернопіль в себе на майданчику поступився Черкаським Мавпам 90:96, хоча по ходу матча складалось враження, що господарі здобудуть комфортну перевагу.

Початок матчу виявився рівним поки на майданчику були гравці стартових п’ятірок, але після того, як тренери почали застосовувати ротацію, лава господарів створила своїй команді відрив до першої перерви – 23:16.

Не пройшло і чотирьох хвилин другої чверті, як гравці Тернополя збільшили свою перевагу до +17. Щоправда, гостям вдалось повернутись до гри і до великої перерви половину відставання відіграти – 48:39.

Третю четверть обидві команди провели агресивно, непогано попадали, що подарувало глядачам видовищний баскетбол. Що стосується рахунку, то спершу Черкаські Мавпи підібрались до суперника на відстань 4-5 очок, далі вдала серія Тернополя збільшила перевагу господарів до +13, але кінцівку "забрали" гості, які знову впритул підібрались до суперника – 68:65 перед останньою десятихвилинкою.

А початок четвертої чверті з двох точних триочкових Кольченко привели до +3 уже на користь Черкаських Мавп. Всі останні десять хвилин були дуже нервовими – команди по черзі виходили вперед, але нікому не вдавалось відірватись більше, ніж на 4 очки. Остання хвилина почалась за рахунку 90:90, але Дугат набрав за цей час 4 очки, плюс Ткаченко був влучний з лінії штрафних, а ось Бояркін та Луценко свої дальні кидки промахнулись.

В наступному матчі 9 грудня Черкаські Мавпи вдома зіграють з Запоріжжям, а Тернопіль на наступний день проведе гру на виїзді з Дніпром.

Тернопіль — Черкаські Мавпи 90:96 (23:16, 25:23, 20:26, 22:31)

Тернопіль: Фурстінгер 17, Місяць 7, Домаркас 14, Долежай 5 + 5 передач, Дашич 11 + 9 підбирань – 5 втрат – старт; Бояркін 15 + 5 передач, Луценко 13, Сандул 8, Боднар 0, Головчик 0

Черкаські Мавпи: Дугат 30 + 8 передач, Кольченко 11, Ткаченко 8 + 7 підбирань, Конате 3, Максвелл 18 – старт; Первіс 10, Приймак 10, Хамільтон 6, Попов 0

Як повідомляв OBOZREVATEL, напередодні БК "Прометей" здобув 15-ту поспіль перемогу в нинішньому розіграші Суперліги Windrose. Підопічні Ронена Гінзбурга були сильнішими за южненський "Хімік" на своєму паркеті – 90:61.