США 16-й раз в історії виграли "золото" Олімпіади в баскетболі

4,3 т.
Збірна США з баскетболу

Збірна США з баскетболу виграла "золото" Олімпіади-2020, обігравши у фіналі команду Франції (87:82). Для "зоряно-смугастих" це стало 16-ю олімпійською нагородою найвищого ґатунку в історії.

У фіналі підопічним Грегга Поповича вдалося захопити ініціативу з самого початку і виграти першу чверть – 18:22. У другому відрізку Кевін Дюрант і Джейсон Тейтум довели різницю в рахунку до "+13".

Кевін Дюрант

Але ближче до кінця другої чверті представники США стали фолити, і суперник завдяки штрафним кидкам зміг скоротити своє відставання до "-5" – 39:44.

Американці лідирували весь матч

Ситуація в матчі могла бути зовсім іншою, але на перші 20 хвилин команда Венсана Коле допустила 10 втрат. Саме це стало основною причиною слабкого результату збірної Франції в першій половині.

Другу половину США почали феєрично. Американські баскетболісти видали ривок 13:2. Помилкою тренерського штабу був вихід на паркет Томаса Ертеля. 32-річний розігруючий захисник "Реал Мадрид" за 11 хвилин 4 рази втратив м'яч, не влучивши жодного з трьох кидків з гри.

Головний тренер збірної США Грегг Попович (у центрі)

Перед заключною 10-хвилинкою рахунок був 63:71. За цей час команда США двічі змогла скоротити відставання до трьох очок, але на більше виявилася нездатна.

Франція не склала серйозного опору США

За 8 секунд табло показувало 82:85, але Ніколя Батум не реалізував триочковий, а Руді Гобер сфолив на Дюранте. Той впевнено закинув з лінії, поставивши крапку в сьогоднішньому матчі – 82:87, ставши найрезультативнішим у обох командах. Крім 29 очок, в його активі 6 підбирань і 3 передачі. Ще 19 пунктів додав в скарбничку команди Джейсон Тейтум.

Еван Фурньє (зліва)

У складі збірної Франції найкращим стали Еван Фурньє (16 очок + 3 підбирання + 2 асисти) і Руді Гобер (16 очок + 8 підбирань), при цьому закинувши всього 6 з 13 штрафних кидків.

Нагадаємо, що для США це "золото" стало 36-ю медаллю найвищого ґатунку на Олімпіадi-2020.