Визначилися всі півфіналісти Кубку України з баскетболу

3 хвилини
7,0 т.
'Київ-Баскет' - 'Запоріжжя'

"Миколаїв" і "Запоріжжя" сенсаційно стали першими півфіналістами Кубку України з баскетболу після перемог в матчах з "Дніпром" і "Київ-Баскет", відповідно.

Крім того, до Фіналу чотирьох пробилися "Черкаські Мавпи", здолавши чинного володаря Кубку України – БК "Хімік", i "Будівельник", який переміг "Прометей".

Відтак у півфіналі 1 квітня зіграють Запоріжжя – Черкаські Мавпи та Миколаїв – Будівельник.

Перша пара стартує о 18:30 у Черкасах. Трансляція на каналі Obozrevatel.

Друга пара починає в Києві о 20:15. Трансляція на каналі XSport.

"Корабели" є головним аутсайдером Суперліги Паріматч і програли всі три зустрічі з чинними чемпіонами України в нинішньому сезоні, тому їхній тріумф з рахунком 105:91 став великою несподіванкою.

Перша половина поєдинку пройшла у боротьбі. У підопічних Володимира Берестнєва найкращим чином себе проявляли Колтер і Дубоненко, а в складі дніпрян яскраву гру показував Террелл.

"Дніпро" мінімально поступався в рахунку перед закінченням другої чверті, але ривок з семи очок поспіль дозволив баскетболістам Дениса Журавльова піти на велику перерву з перевагою в три пункти.

Після паузи гравці "Миколаєва" впіймали справжній кураж – майже всі їхні кидки ставали точними. А ось фаворити протистояння ніяк не могли прийти до тями, часто втрачаючи м'яч у простих ситуаціях і невдало діючи в атаці.

"Дніпру" не вдалося нав'язати серйозну боротьбу навіть у четвертій чверті, що призвело до однієї з головних сенсацій в нинішньому сезоні.

"Миколаїв" – "Дніпро" 105:91 (27:26, 14:18 31:22, 33:25)

"Київ-Баскет" сенсаційно програв "Запоріжжю"

"Київ-Баскет" несподівано програв "Запоріжжю" у чвертьфінальному матчі Кубка України, який пройшов у Черкасах, з рахунком 89:82.

Перша половина поєдинку залишилася за підопічними Валерія Плеханова, які захопили лідерство в рахунку в другій половині першої чверті та утримували його завдяки результативній грі Олександра Сизова, Майкла Кеффі й Аурімаса Маяускаса. На велику перерву команди пішли з п'ятиочковою перевагою "Запоріжжя".

Столичні баскетболісти не найкращим чином розпочали й другу частину поєдинку, дозволивши суперникам зробити невеликий ривок з семи поспіль набраних очок. Таким чином лідерство гравців Плеханова вперше в матчі стало двозначним.

У заключному відрізку підопічні Айнарса Багатскіса намагалися будь-що-будь повернутися в гру та створити інтригу в кінцівці, але фантастичний виступ Кеффі та Маяускаса перекреслив усі їхні старання.

"Запоріжжя" – "Київ-Баскет" 89:82 (23:22, 24:20, 24:21, 18:19)

Черкаські Мавпи — Хімік

Черкаські Мавпи приймали Хімік в третьому чвертьфіналі Кубку України 89:77.

Команди провели абсолютно дві різні стартові чверті. Мавпи не помітили суперника на стартовому відрізку дистанції, вигравши першу чверть 25:8. Здавалось, що Хімік опинився у серйозній ямі, але Віталій Степановський зумів повернути підопічних у гру. Южненці відповіли своїм потужним ривком і, набравши 28 очок за другу чверть, пішли на велику перерву за 5 очок відставання.

Хімік тотально виграв підбирання, зібравши 12 відскоків у чужій фарбі ще за першу половину, у той час як Мавпи до великої перерви жодного підбирання у нападі не зробили. Але відсоток реалізації кидків з гри (35%) не дозволив южненцям піти на велику перерву у ролі лідерів. Мавпи втримали 5-очкову перевагу, яка протягом першої половини матчу сягала рекордних 19 очок.

Черговий ривок Мавпи оформили у третій чверті, по ходу якого відкинули южненців на максимальні в цій грі 23 очки відставання. Мавпи впевнено виграли третю чверть (+14), набравши за третій 10-хвилинний відрізок 31 очко. Гості намагалися повернутися у четвертій чверті і навіть скоротили відставання до 6 балів за дві з половиною хвилини до кінця основного часу, але на повноцінний камбек южненців не вистачило.

Черкаські Мавпи, лідируючи протягом всього матчу, перемогли чинного володаря трофею та вийшли у півфінал — 89:77. У протистоянні за місце у фіналі черкасці зіграють проти Запоріжжя.

Черкаські Мавпи — Хімік 89:77 (25:8, 16:28, 31:17, 16:24)

Як повідомляв OBOZREVATEL, в єдиному поєдинку Суперліги Паріматч, який відбувся 30 березня, "Тернопіль" обіграв "Харківських Соколів".