"Хімік" зупинив "Дніпро": результати Суперліги Парі-Матч 11 січня

Дніпро – Хімік

У чемпіонаті України з баскетболу в Суперлізі Парі-Матч в суботу, 11 січня, відбулися чергові поєдинки регулярного сезону.

У центральному матчі дня чемпіон України южненський "Хімік" здобув перемогу над лідером регулярної першості "Дніпром".

Зустріч на паркеті ФСК "Олімп" завершилася на користь господарів майданчика – 101:91.

Гра видалася дуже яскравою, драматичною і такою, що запам'ятовується вболівальникам. Южненці на правах чемпіона та господаря з перших же хвилин визначили свою перевагу – вже до кінця першої чверті "хіміки" відірвалися від суперника на 11 пунктів.

Читайте: "Київ-Баскет" здобув важку перемогу над лідером у Кубку Європи ФІБА

Довгий час дніпрянам не вдавалося повернутися у гру, проте ближче до великої перерви лідери чемпіонату освоїлися на майданчику грізного опонента і завдяки вдалим діям новачка команди Джареда Теллерра зуміли зрівняти рахунок, а в середині третьої чверті взагалі вийти вперед.

Наставник южненців Віталій Степановський відреагував на це овертаймом і завів своїх підопічних, які тут же видали чудовий відрізок 10:0. Вирішальна 10-хвилинка перетворилася на справжню гру нервів.

"Дніпру" вдалося впритул підібратися до суперника, але тут же нарвалися на контратакуючий ривок, у якому перевага "Хіміка" досягла "+10", що і дозволило господарям відсвяткувати підсумкову перемогу.

У другій грі лідер БК "Одеса" Брюс Мейсі чи не поодинці витягнув свою команду в матчі з аутсайдером чемпіонату - "Харківськими Соколами" (75:63).

Наповненi бажанням реабілітуватися за останні невдачі, "Соколи" досить бадьоро почали гру в "Одесі", втягнули господарів в силову боротьбу і виграли непогане кількість цієї самої боротьби. Другу чверть одесити провели краще, виграли першу половину (41:36), але в цілому зустріч проходила в рівній боротьбі.

Так тривало до середини четвертої чверті: ще за п'ять хвилин до кінця, після проходу Делвана Грема, рахунок був рівним (58:58). З цього моменту розпочався бенефіс Брюса Мейсі, який, загалом, не припинявся весь матч, але тут досяг пікової позначки.

Лідер "Одеси" повністю взяв гру в свої руки, видав серію яскравих моментiв, включаючи перехоплення і забиті очки в швидких відривах, і миттєво довів особистий рахунок до 30 очок. Куди важливіше, що це допомогло господарям нарешті скинути нав'язливого суперника з хвостів - "Одеса" повела +6.

Атака гостей не запрацювала до самого кінця зустрічі, в той час як Мейсі продовжував схиляти чашу терезів на користь своєї команди. За підтримки партнерів американець забив 40 очок, а два його триочкових (при рахунку 65:61 і 70:61) стали вироком для харків'ян.

Підсумок вибуху від Мейсі простий - плюс-мінус рівний матч на протязі 32-34 хвилин перетворився на впевнену (за рахунком) перемогу "Одеси" з двозначною різницею.

БК "Одеса" - "Харківські Соколи" 75:63 (13:19 28:17, 12:15, 22:12)

Одеса: Артамонов (9 + 4 підбирання), Мейсі (40 + 7 підбирань + 3 перехоплення), Щепкін (5), Новіков (2), Браун (8 + 5 підбирань) - старт; Ткачук, Кадигроб, Вадим Прокопенко (1), Фрізен (4 + 4 підбирання), Носков (6 + 11 підбирань).

Соколи: Бояркіна (8 + 4 передачі), Джамар (11 + 6 підбирань), Джексон (8), Тарасенко (2), Тихонов (0 + 5 підбирань) - старт; Мусієнко (7), Козлов (7), Грем (10 + 8 підбирань), Бернетт (8), Тищенко (0 + 5 підбирань).

Заключна зустріч суботи в Суперлізі передбачувано вийшла найяскравішою і результативною. "Прометей" дотиснув "Запорожье" завдяки 29 очками Крика - 105:95.

Команди з перших хвилин взяли високий темп, у "Запоріжжя" перші три дальніх кидка потрапив Андрій Мироненко, що відразу ж гарантувало результативність в обидві сторони.

"Запоріжжя" краще провело першу половину. Коли "Прометей" закінчив стартове бомбардування, набравши 30 очок за перші десять хвилин, зонний захист гостей змiг збити ритм хлопцям Карліса Муйжніекса. "Прометей" не влучив десяток таких далеких проти зони, у "Запоріжжя", навпаки, виходило балансувати напад з непоганим захистом, Джервон Преслі зацементував трьохсекундну зону і гарантував відсутність провалів на щитах. Головне - гості продовжували потрапляти свої кидки, тому їхня перемога за підсумками половини (45:49) дивувала не дуже.

Гості боролися до останнього, знову скоротили різницю до чотирьох пунктів, але на останній хвилині Калпеппер і Антипов таки довершили почате. Калпеппер ще й примудрився забити триочковий з сиреною вже після того, як Лью Сталлворт викинув м'яч, а тренери потиснули один одному руки.

"Прометей" здобуває таку потрібну вольову перемогу, але вона, в результаті, може виявитися пірровою для господарів - за три хвилини до кінця основного часу, тримаючись за коліно, покинув майданчик Денис Лукашов. "Запоріжжя" програло, але якість гри як команди в цілому, так і Джервона Преслі зокрема, може давати привід для оптимізму напередодні найважливішої домашньої гри з "Миколаєвом".

"Прометей" - БК "Запоріжжя" 105:95 (30:27, 15:22 27:21, 30:25)

Прометей: Лукашов (10 + 9 передач), Калпеппер (21 + 5 підбирань + 9 передач), Крик (29 + 4 підбирання), Конате (8), Майерс (12 + 11 підборів) - старт; Отверченко (8), Місяць, Міллер (3 + 8 підбирань), Антипов (14 + 6 підбирань), Сидоров.

Запоріжжя: Сталлворт (23 + 6 передач), Рендольф (22 + 4 підбирання + 6 передач), Мироненко (12), Шевченко (12 + 4 підбирання), Преслі (9 + 13 підбирань + 3 перехоплення) - старт; Липовцев (6 + 6 підбирань), Кожем'якін (7 + 4 передачі + 3 перехоплення), Міхєєв, Сандул (2 + 4 підбирання), Буц.

Як повідомляв OBOZREVATEL, Федерація баскетболу України презентувала яскравий проморолик Матч зірок Суперліги Парі-Матч, який 1 лютого відбудеться у столичному Палаці спорту.