"Київ-Баскет" взяв реванш у "Хіміка": результати Суперліги Паріматч 10 жовтня

• У новому баскетбольному сезоні в елітному дивізіоні беруть участь 11 команд

• Найтитулованіший клуб України київський "Будівельник" погасив усі борги і також заявлений у чемпіонат

• У перший iгровий тиждень граються сім матчів

Суперліга Паріматч

У суботу, 10 жовтня, відбулися чергові поєдинки день в чемпіонаті України з баскетболу в Суперлізі Паріматч.

У стартовій грі "Дніпро" у важкому поєдинку обіграв "Черкаські Мавпи" (85:78), БК "Тернопіль" на виїзді засмутив "Одесу" (74:64), а "Київ-Баскет" взяв реванш у "Хіміка" за поразку в півфіналі Кубку України (65:52).

Команда Айнарса Багатскіса переконливо переграла "їжаків", якi провалилися в заключній чверті.

"Київ-Баскет" - "Хімік" 65:52 (16:17, 19:12, 17:19, 13:4)

Київ-Баскет: Янг (2), Мішула (13), Близнюк (17 + 7 підбирань), Джейкобсон (6 + 11 підбирань + 2 блок-шота), Коренюк (7 + 9 підбирань) - старт; Павлов (11 + 9 підбирань + 3 блок-шота), Крутоус (8), Мейсі (1 + 6 передач + 4 втрати), Ковальов.

Хімік: Ковляр (4), Рябчук, Мироненко (3), Войналович (11), Нельсон (13 + 5 підбирань + 5 втрат) - старт; Салліван (15), Зотов (4 + 4 передачі), Марченко (2), Рахімшаіков, Козак, Вашингтон.

У Дніпрі господарі не надто впевнено розпочали матч, чим скористалися "Мавпи". Команда Максима Міхельсона за рахунок 13 очок Кобця у першій чверті заволоділа перевагою, а "Дніпро" відповів вже у другій.

Підопічні Дениса Журавльова навіть без Фесенка та Корнієнка у заявці мали перевагу у глибині ростера. Гості почали робити більше втрат у нападі та помилок у захисті. Дніпро почав регулярніше набирати очкі у швидкому нападі та збільшував домінування у трисекундній, де "Мавпи" залишились на цю гру без Сеада Хаджифейзовича. Як підсумок, на велику перерву команди пішли за +5 для господарів.

Здавалось би, "Дніпро" остаточно заволодів перевагою вже в дебюті другої половини, але у гостей була відповідь у вигляді ривка 9:2 імені Скапінцева та Бондаренка, які відправили господарів на тайм-аут. Дніпро не пришов до тями і після "хвилини" і, віддавши чверть Мавпам, отримав неочікувані "-3" перед стартом 4-ї чверті.

Заключна чверть перетворилася на протистояння Кобець проти Дніпра. Мавпи догравали матч всімох, швидко втративши через перебір фолів досвідченого Попова. Кожне друге володіння Мавп завершував Кобець, причому завершував результативно.

Втратили шанси на перемогу гості з 5-м фолом саме Кобця, який провів просто феноменальний матч у нападі. Дніпро зусиллями Террелла, який реалізував серію дальніх атак, зумів дотиснути знекровленого суперника. "Мавпи" завершували матч п’ятіркою Нагорний – Бондаренко – Товкач – Дзюба – Скапінцев і ні сил, ні досвіду гостям у кінцівці не вистачило.

"Дніпро" "Черкаські Мавпи" 85:78 (18:21, 24:16, 14:22, 29:19)

Дніпро: Дугат (13+7 передач – 4 втрати), Террелл (32), Бондарчук (9), Тимофієнко (4+7 підбирань), Кравцов (8+7 підбирань) – старт; Шундель (6), Закурдаєв (9), Глєбов (4+9 підбирань +5 передач)

Черкаські Мавпи: Попов (11), Бондаренко (11+5 передач), Кобець (38+8 підбирань – 6 втрат), Антон Дзюба (3), Скапінцев (8+12 підбирань) – старт; Скіра (4+6 підбирань), Нагорний, Товкач (3+6 підбирань)

В Одесі досвід і індивідуальна майстерність лідерів "Тернополя" виявилися вирішальними в матчі колективів, які стартували в новому регулярному чемпіонаті Суперліги з болючих поразок.

БК "Одеса"БК "Тернопіль" 64:74 (9:10, 23:21 13:22, 19:21)

БК Одеса: Кондраков (11 + 6 передач + 7 втрат), Брендон (10 + 5 підбирань), Блейлок (9 + 7 підбирань), Новіков (3), Браун (0 + 7 підбирань + 2 блок-шоти) - старт; Давидюк (17 + 5 підбирань), Прокопенко (8), Носков (5), Заєць (1).

БК Тернопіль: Буренко (0 + 5 передач), Кольченко (22 + 4 передачі + 5 втрат), Уорд (3 + 2 блок-шота), Агафонов (16 + 5 підбирань + 2 блок-шота), Угба (13 + 10 підбирань) - старт; Кальніченко (11), Боуї (5), Подковиров (3), Головчик (1), Тищенко.

"Дніпро" наступний матч зіграє 16 жовтня в Києві проти "Будівельника", а "Черкаські Мавпи" у цей же день вдома протистоятимуть іншому столичному клубу "Київ-Баскету".

Нагадаємо, що раніше "Дніпро" сенсаційно поступився у фіналі Кубку України южненському "Хіміку".