Визначено фіналістiв Кубка України з баскетболу

• Фінал КУ з баскетболу мав відбутися в березні, проте через коронавiрус цього не сталося

• На шляху до Фіналу чотирьох учасники півфіналів зазнали лише двох поразок на чотири команди

• Перший розіграш баскетбольного Кубку України відбувся у 1993 році

Кубок України з баскетболу

Дніпровський "Дніпро" і южненський "Хімік" вийшли у фінал Кубка України з баскетболу.

На паркеті ФСК "Олімп" "Дніпро" обіграв у півфіналі БК "Одеса" (67:76), а "Хімік" був сильнішим за "Київ-Баскет" (76:68).

Матч "Дніпро" – "Одеса", який став першим офіційним поєдинком в українському баскетболі за останні сім місяців, завершився з рахунком 67:76.

Одесити проводили матч без свого лідера – американського бігмена Бадена Джаксена, який отримав перелом щелепи в бійці з українським центровим "Тернополя" Максимом Сандулом, і вибув на чотири тижні.

Відсутність легіонера відразу позначилася на грі. Вже з перших хвилин чинний володар Кубка країни зробив потужний спурт, пішовши на першу перерву за рахунку 22:13 на свою користь.

Дніпряни володіли солідною перевагою в трисекундній зоні. Тимофієнко, Корнієнко і Кравцов принесли 20 очок своiй командi. "Одеса" зробила ставку на дальні кидки, але реалізація лише трьох з 20 спроб, не дозволила номінальним господарям розраховувати на якийсь позитивний результат.

Після перерви підопічні Дениса Журавльова втратили концентрацію, чим відразу скористалися опоненти. У "Одеси" стало менше непідготовлених атак, вона заграла простіше. Творцем ривка став Юрій Кондраков, який забив три триочкових поспіль.

Перед четвертим відрізком рахунок був 51:56 на користь "Дніпра". Баскетболісти з Південної Пальміри змогли зменшити розрив до 3 пунктів, але переламати гру у них не вийшло. Як тільки "Дніпро" накрутив темп, розрив знову став двозначним.

У другому півфіналі "Київ-Баскет" зазнав серйозних проблем з "Хіміком". Зусиллями Тайрелла Нельсона і Льюїса Саллівана господарі легко повели в рахунку, пішовши на першу перерву з перевагою в 4 бали.

У другій десятихвилинці точилася вперта боротьба з великою кількістю неточних кидків. Брюс Мейсі та Олександр Мішула намагалися скоротити відставання, але помилки в нападі нівелювали ці зусилля.

Після перерви ситуація не змінилася. Южненці дуже щільно грали в захисті, не дозволяючи нічого зробити киянам.

Перелом стався в четвертій чверті. Гравці Айнарса Багатскіса за 5 хвилин зробили ривок 13:4, і вийшли вперед 53:50. Почалася справжня гра нервів, яка завершилася овертаймом. У додатковий час впевненіше себе проявив чемпіон країни, який і вирвав перемогу. Ключовим став триочковий Віталія Зотова за 30 секунд до кінця додаткової 5-хвилинки.

Фінальна гра відбудеться в неділю, 4 жовтня, і розпочнеться о 14:00.

Як повідомляв OBOZREVATEL, на шляху до Фіналу чотирьох "Дніпро" здобув впевнену перемогу над "Запоріжжям", "Хімік" не зазнав проблем у грі проти "Тернополя", столичний "Київ-Баскет" розгромив МБК "Миколаїв", а БК "Одеса" була сильнішою за команду з Житомира.