"Київ-Баскет" переміг лідера: результати Суперліги Парі-Матч 22 грудня

13,7 т.
'Київ-Баскет' переміг лідера: результати Суперліги Парі-Матч 22 грудня

У чемпіонаті України з баскетболу в Суперлізі Парі-Матч у неділю, 22 грудня, відбулися чергові три поєдинки другого кола регулярної першості країни.

У Запоріжжі місцевий клуб сенсаційно обіграв "Черкаських Мавп" (85:80), "Київ-Баскет" переміг у гостях лідера першості "Прометея" (88:74), а "Миколаїв" поступився вдома "Хіміку" (74:72).

Змагаючись з 8-ма гравцями, БК "Запоріжжя" покарав "Черкаські Мавпи" за надто повільний старт матчу – 85:80.

Переповнений лазарет не завадив "Запоріжжю", підходячи до матчу у статусі андердога, розгромити суперника у першій половині. До травмованих Кожем’якіна та Шевченка додалися лідери команди Рендольф та Сіммонс, а вже в процесі другої чверті господарі втратили і Дмитра Липовцева, який також отримав пошкодження.

Все це не завадило команді Плеханова виграли першу половину з рахунком 50:30. Господарі реалізували 9 із 15 триочкових, причому капітан команди Андрій Мироненко закинув 5 дальніх атак за 100% влучності. Водночас запоріжці домінували на щитах, мали значно кращий відсоток реалізації, зробили більше результативних передач та вдвічі менше втрат, ніж у "Мавп", які не були схожими самі на себе.

Колектив Максима Міхельсона провів ледь не найгірший ігровий відрізок в сезоні: 30 очок за половину, 20% реалізації кидків з гри та 10 втрат в матчі проти далеко не повноцінного складу запоріжців відправили гостей у роздягальню с 20 очками відставання.

Втрати у "Запоріжжя" продовжились вже у третій чверті, коли за 5 персональних фолів гру достроково завершив Столлворт, 18 очок та 9 асистів якого були важливим внеском до переваги господарів. "Мавпи" своєю чергою зуміли прокинутися після великої перерви і, скориставшись втратами суперника, скоротили відставання до 9 очок.

Вже на другій хвилині заключної чверті "Запоріжжя" через перебір фолів втратив і Антона Буца — у розпорядженні Валерія Плеханова залишилось 5 гравців! І навіть на цьому проблеми для Плеханова не завершилися — через розсічення наприкінці матчу майданчик змушений був покинути Ілля Нємцу, замість якого “на одній нозі” на фінальні хвилини вийшов Дмитро Липовцев. Ну а "Мавпи" тим часом робили все, щоб дотиснути знекровленого суперника і в завершальну хвилину суперники входили за 6 очок переваги господарів. Неймовірно, але Запоріжжя втримав перевагу!

Залишившись із Міхєєвим, Титовим, Мироненком, Сандулом та травмованим Липовцевим на майданчику, колектив Валерія Плеханова, незважаючи на безліч втрат та помилок, зберіг переможний рахунок, здобувши перемогу в найбільш драматичному матчі сезону.

БК "Запоріжжя" – "Черкаські Мавпи" 85:80 (25:19, 25:11, 16:27, 19:23)

Запоріжжя: Сталлворт (18 + 9 передач), Титов (17 + 4 підбирання + 4 передачі + 6 втрат), Мироненко (27), Липовцев (7), Сандул (9 + 16 підбирань) – старт; Нємцу (2), Міхєєв (0 + 4 підбирання), Буц (5 + 4 підбирання).

Мавпи: Попов (10 + 4 перехоплення), Воєвода (6), Беліков (23 + 9 підбирань), Райт (10 + 10 підбирань + 6 передач), Сергєєв (3) - старт; Кольченко (11), Ткаченко (5), русла (2), Хаджіфейзовіч (10 + 6 підбирань), Конєв.

Команда Айнарса Багатскіса обіграла одного з принципових суперників – "Прометея" – у верхній частині турнірної таблиці з рахунком 74:88.

Гра в Кам’янському розпочалася з обміну атаками від головних зірок обох клубів: у "Київ-Баскету" відкрив рахунок у матчі Кейсі Шеферд, а Ренді Кулпеппер влучив трьоху для Прометея. Надалі більш ніж хвилину команди не могли набрати бали, проте Коренюк, Мальчевский та Близнюк все таки зуміли покращити результативність своїх команд. В другій половині чверті гості почали діяти краще своїх суперників і оформили ривок у виконанні Близнюка та Гілла. На першу перерву команди пішли за переваги гостей у 9 балів – 13:22.

В другій десятихвилинці команда Айнарса Багатскіса продовжила краще працювати під кільцем суперника і вже за три хвилини ігрового часу різниця в рахунку складала 18 балів! Тільки тоді кам’янці дещо прокинулися та почали відігравати відставання. Також, важко в це повірити, але Денис Лукашов у другому поспіль матчі влучив баззер в кільце суперника із своєї половини наприкінці другої чверті і в такий спосіб ще скоротив відставання свого клубу: 36:46.

В другій половині матчу "Прометей" намагався нав’язати боротьбу своїм суперникам зі столиці України, проте максимум який вдався підопічним Карлієса Мужнієкса це зіграти нарівних із своїми гостями. А гандикап який кияни забезпечили собі в першій половині матчу і приніс їм перемогу в цій грі – 74:88.

"Прометей" – "Київ-Баскет" 74:88 (13:22, 23:24 16:18, 22:24)

Прометей: Лукашов (8 + 4 втрати), Калпеппер (19 + 5 підбирань + 4 передачі + 3 перехоплення + 5 втрат), Мальчевський (2 + 6 підбирань), Конате (7 + 6 підбирань), Маєрс (23 + 4 перехоплення) - старт; Трент (4), Антипов (4), Сидоров (3), Кривцов (2), Отверченко (2), Місяць.

Київ-Баскет: Шеферд (5 + 7 підбирань + 4 перехоплення), Близнюк (12), Гілл (12 + 5 підбирань + 3 перехоплення + 2 блокшоти), Павлов (2 + 4 передачі), Коренюк (7) - старт ; Пустозвонов (14), Едвін (14 + 6 підбирань + 7 передач), Петров (13 + 5 підбирань + 4 втрати), Крутоус (7), Кондраков (2).

"Миколаїв" у напруженій боротьбі поступився на останніх хвилинах "Хіміку" – 72:74.

Гості вже з перших хвилин взялися наполегливо диктувати господарям свою гру. За всіма ігровими показниками "Хімік" перевершував "Миколаїв". Схоже, невтомний лідер господарів Петерсен таки на цей матч вийшов стомленим. За першу половину він набрав лише п’ять очок. У підсумку южненці після першої половини мали вже 15 очок переваги.

Втім, про зняття інтриги говорити ще було занадто рано. Схоже, впевнена перевага надто заколисала гостей. Натомість миколаївці гру вирівняли, а згодом взялися впевнено скорочувати відставання.

Уже до середини завершальної чверті в Петерсона було два десятки набраних очок. Уже він був найрезультативнішим у матчі, а господарі скоротили 20-очкове відставання до семи.

Однак вирішального аргументу в "Миколаєва" все ж не виявилося. То й же Петерсон в кількох фінальних атаках помилявся більше, ніж зазвичай. Господарі до мінімуму скоротили різницю, попсували нерви чемпіонам та все ж поступилися.

МБК "Миколаїв" – "Хімік" 72:74 (12:24, 14:17 22:21 24:12)

МБК Миколаїв: Зотов (14), Пітерсон (28 + 8 підбирань), Онуфрієв (4), Приймак (2), Брістол (6 + 9 підбирань + 2 блокшоти) - старт; Луценко (10), Адедіран (8 + 6 підборів), Юрченко, Хохоник.

Хімік: Вільямс (15 + 5 передач), Марченко (2), Войналович (8 + 10 підборів + 2 блокшоти + 4 втрати), Салліван (16 + 19 підбирань), Югба (13 + 2 блокшоти) - старт ; Джонс (12), Горобченко (5), Козак (3), Ковальов (0 + 5 підбирань).

Читайте: "Київ-Баскет" із сиреною здобув перемогу в 2-му турі Кубка Європи ФІБА

Як повідомляв OBOZREVATEL 14 грудня чинний чемпіон країни – южненський "Хімік" – вдома обіграв "Запоріжжя" (92:84), а "Прометей" в гостях програв з БК "Одесі" (79:81).