Визначились усі призери чемпіонату України з баскетболу у Суперлізі

4 хвилини
7,1 т.

У Києві на майданчику GYMMAXX Арена відбулися три заключні матчі регулярного сезону чемпіонату України з баскетболу у Суперлізі, після яких визначились медалісти першості. У неділю, 9 квітня, столичний "Будівельник" обіграв земляків із "Київ-Баскету" ( 90:69 ),  "Політехніка-Галичина" здобула перемогу над "Запоріжжям" (76:72 ), а "Дніпром" програв одеській БІПЕ 78 :82.

Таким чином трійка призерів така:

1-е місце: київський "Будівельник"

2-е місце : "Дніпро"

3 місце: одеська БІПА.

Федерація баскетболу України традиційно окреслила найкращих гравців сезону.

Найкращим центровим став Максим Сандул.

Найкращим форвардом став Вадим Заплотинський

MVP чемпіонату названо Володимира Конєва.

Столичний Будівельник завершив перемогою свої виступи в регулярному чемпіонаті Суперліги цього сезону, обігравши на домашній GYMMAXX Арені Київ-Баскет.

Перша половина матчу стала однією з кращих в чемпіонаті – яскравий, якісний баскетбол с емоціями та інтригою. Першу чверть виграв Будівельник 33:25, але другу десятихвилинку більш результативно провели баскетболісти Київ-Баскета, вигравши 19:16 і скоротивши своє відставання до 5 очок – 44:49.

Більшу частину третьої чверті Будівельник тримав свою перевагу в районі 10 очок, але в кінцівці десятихвилинки чемпіон цього сезону зробив ривок 12:0, вигравши чверть 25:8 і довівши свою перевагу до 22 очок. В останній чверті Будівельник втримав перевагу, довівши матч до перемоги.

Кращим гравцем матчу став Володимир Конєв, який оформив дабл-дабл з 18 очок та 15 підбирань. Відзначимо у переможців також Павла Буренко з 27 очками. У Київ-Баскета Кінгсбі набрав 23 очки.

Будівельник завершив сезон з 31 перемогою в 32 матчах, вигравши в тому числі всі чотири київські дербі, заслужено ставши чемпіоном. Доля Київ-Баскету вирішиться в матчі Дніпра та БІПИ – лише у випадку поразки одеситів кияни здобудуть бронзу. Якщо ж БІПА обіграє Дніпро, то Київ-Баскет завершить сезон без нагород.

Київ-Баскет — Будівельник 69:90 (25:33, 19:16, 8:25, 17:16)

Київ-Баскет: Заплотинський 7, Кінгсбі 23, Дубоненко 8, Мусієнко 9, Новіков 8 – старт; Юрченко 8,Кісільчук 4, Фреш-Стаханов 2, Кошеватський 0

Будівельник: Приймак 11 + 8 підбирань, Буренко 27 + 6 передач, Сандул 8 + 9 підбирань, Кольченко 0 + 5 передач, Конєв 18 + 15 підбирань + 5 передач – старт; Нікітін 17 + 5 підбирань, Кабанов 3, Сафонов 2, Хижняк 2, Хохоник 2, Зайцев 0, Рахметов 0

Львівська Політехніка-Галичина поступилась Запоріжжю 72:76 в останньому матчі для команд регулярного чемпіонату Суперліги.

Першу чверть мінімально виграли баскетболісти Запоріжжя, але вже на початку другої десятихвилинки, здавалось, Політехніка-Галичина перехопила ініціативу. Втім, друга половина чверті залишилась за Запоріжжям, якому вдалось оформили відрив у 12 очок до великої перерви – 41:29.

На початку третьої чверті Запоріжжя втримували свою перевагу, але далі гравці Політехніки-Галичини почали влучати дальні кидки, що десь надихнуло команду і вона скоротила своє відставання до -5.

Пройшло ще три хвилини четвертої чверті і рахунок зрівнявся 56:56, але в цей момент Запоріжжя знову зуміло повернути собі ігрову перевагу – в наступні чотири хвилини запоріжці набрали 12 очок, тоді як львівська команда – жодного.

Але це не все – Федчук набрав 8 очок поспіль і повернув інтригу, а тиочний триочковий Горобченко за 16 секунд до кінця зробив рахунок 72:74 на користь Запоріжжя. Львівська команда очікувано сфолила, але Морозов двічі влучив зі штрафного і встановив кінцевий рахунок.

Головними героями Запоріжжя в цей день стали Роман Морозов, який набрав 25 очок і став найрезультативнішим в матчі, а також Антон Буц, який ще в першій половині оформив дабл-дабл, а в підсумку набрав 20 очок і зібрав 15 підбирань.

Політехніка-Галичина завершила сезон на п’ятому місці турнірної таблиці з 15 перемогами в 32 матчах, тоді як Запоріжжя стало останнім, вигравши лише чотири гри.

Політехніка-Галичина — Запоріжжя 72:76 (15:17, 14:24, 20:13, 23:22)

Політехніка-Галичина: Ожегов 7, Федчук 12, Станішевський 12 + 7 підбирань, Тіщенко 11 + 7 підбирань, Горобченко 11 + 8 підбирань – старт; Кич 15 + 7 підбирань + 6 передач, Бартоломеєв 2, Крамар 2

Запоріжжя: Буц 20 + 15 підбирань, Биков 9 + 11 підбирань, Ледньов 10, Морозов 25 + 7 підбирань, Тельчаров 3 – старт; Покоєнко 5, Кліманов 4 + 6 підбирань, Дмитренко 0