Україна вийшла в чвертьфінал Євробаскету 3х3

3 хвилини
3,0 т.
Баскетбол 3х3

Україна успішно стартувала на чемпіонаті Європи з баскетболу 3х3, який в ці дні проходить в Парижі. Жіноча збірна України (Анна Ольховик, Анна Рульова, Наталя Цюбик і Міріам Уро-Нілі) і чоловіча (Ігор Чумаков, Євген Балабан, Денис Носков і Микита Руслов) вийшли в чвертьфінал.

Анна Ольховик

Дівчата в напруженій боротьбі поступилися Росії 18:21, а потім обіграли Великобританію 20:18, а хлопці програли Сербії 10:11 а потім здолали Бельгію 21:17.

В 1/4 фіналу чоловіча збірна зіграє проти Литви (початок о 18:25), а жіноча битиметься з Іспанією (17:30).

У матчі Україна - Великобританія обидві команди з перших секунд вибрали високий темп з однаковою тактикою: швидкий пас під кільце. До третьої хвилині британки несподівано вели 7:5, коли за справу взялися Цюбик і Рульова. Українки трьома дальнім кидком до середини матчу зробили рахунок 14:9.

Наталя Цюбик

Після цього у наших дівчат пішли помилки в захисті, що коштували трьох пропущених очок.

Кінцівку співвітчизниці провели набагато впевненіше. Рульова в потрібний момент закинула двушку, не давши шансу опоненткам.

Поєдинок з Росією почався невдало. Уже на старті гравці з України віддали перевагу суперницям. Поступаючись 9:14, дівчата змогли знайти в собі сили і переломити хід матчу. Підопічні Володимира Холопова за 3:36 до кінця зрівняли рахунок 14:14 але потім пропустили кілька необов'язкових атак і в підсумку зазнали поразки.

Турнірна таблиця

Наша чоловіча команда у складі Ігоря Чумакова, Євгенія Балабана, Дениса Носкова і Микити Руслова в стартовому матчі групового раунду Євробаскету 3х3 поступилася Бельгії. Поєдинок групи А завершився з рахунком 10:11.

Україна програла Бельгії

Матч почався в завзятій боротьбі з великою кількістю єдиноборств. Бельгійці часто не встигали за нашими гравцями, зупиняючи їх лише за допомогою фолів.

Баскетболісти помітно засушили гру, за 4 хвилини набравши на двох 5 очок (3:2).

До середини матчу ініціативу перехопили гравці з Бельгії, ведучи в рахунку 5:2.

Ігор Чумаков

За хвилину до кінця підопічні Олега Юшкіна змогли скоротити відставання до двох пунктів (9:11), але більше зробити не вдалося. На останніх секундах українці кидали двухочковий, однак вирвати перемогу не змогли.

Згідно з регламентом в плей-оф виходять команди, які посіли перше чи друге місце в групах, що складаються з 3 команд.

Турнірне становище

Як повідомляв OBOZREVATEL, Федерація баскетболу України подала заявку на проведення чемпіонату Європи-2025.