"Агресія була від кожного, хто виходив": як Україна переламала хід матчу з македонцями та влаштувала розгром

6 хвилин
15,8 т.
Баскетбол Україна

Прикра поразка від Грузії на старті відбору на ЧС-2023 з баскетболу позначилася і на грі збірної України в матчі проти Північної Македонії. Після поєдинку в Тбілісі, де "синьо-жовті" вели в рахунку, але поступилися на останніх хвилинах, минуло лише кілька днів, і здалося, що якась спустошеність через ту невдачу спочатку не давала українцям налаштуватися на зустріч із балканцями. Хоча в результаті вони змогли переламати гру – 78:61.

Айнарс Багатскіс

Поєдинок у київському Палаці спорту з потенційним аутсайдером групи, куди записали македонців після розгрому в першому матчі від Іспанії, Україна несподівано розпочала з -5. І без вогню в очах. Зовсім не так, як було у п'ятницю у Тбілісі, де підопічні Айнарса Багатскіса виходили воювати. Господарі відчутно програвали підбір, маючи після першої чверті лише шість зібраних м'ячів проти у 12 гостей.

Україна здобула першу перемогу у відборі до ЧС з баскетболу.

"Після програшу Грузії з'явилася деяка невпевненість. І на самій збірній Македонії не всі були сконцентровані – що це серйозний суперник. Десь настрій був не той", – розповів нам український розігрувач Денис Лукашов.

Хоча Денис, який у збірній вже близько 13 років, чудово розумів, що недооцінка суперника небезпечна. Він пам'ятав, як 11 років тому Україна, недооцінивши Македонію, поступилася їй вдома і мало не залишилася без поїздки на Євробаскет-2011. Для нас було справжнім подарунком, коли чемпіонат розширили до 24 команд.

Денис Лукашов.

Тому Лукашов знав, що буде важко: "11 років тому я проти них грав. Так само думали, що буде легкий матч. Але вони нас дуже легко обіграли та поставили на місце, а через рік стали бронзовими призерами чемпіонату Європи.

Я знав, що Македонія – це балканська школа, яка вирізняється своєю агресивністю. А ми в першій половині промазали багато відкритих кидків і дали македонцям відчути впевненість".
Віталій Зотов.

Загалом, що понеділок – день важкий, збірна України відчула на собі повною мірою. Македонська "зона" у захисті досить надійно стримувала атаку команди Багатскіса. Так, що не клеїлася гра навіть у лідера, центрового іспанської "Гран-Канарії" Артема Пустового, хоча він височів над найвищим із суперників щонайменше на пів голови і міг стати нашим козирем. Але партнери нечасто знаходили його в атаці.

Артем Пустовий.

Рятували дальні кидки Липового, Сидорова та Петрова, але навіть у останнього відсоток реалізації триочкових сьогодні був гіршим, ніж зазвичай. "У першій половині не все виходило, особливо в нападі. Було важко забити в наші кільця свої кидки", – після матчу зізнався Петров, який був задоволений результатом, але не грою.

В'ячеслав Петров.

У другій чверті організовані македонці повели вже вісім очок – 23:31, а глядачі по сусідству зашепотілися, що якщо сьогодні програємо, то на Іспанію в лютому можна не приходити.

Але наприкінці першої половини українці почали прокидатися. Шикарний слем-данк Пустового дав поштовх для ривка господарів. І хоч на велику перерву йшли при -4, вже виглядали бадьоріше. Пожвавились і вболівальники у Палаці спорту, яких, незважаючи на дощ, прийшло близько 2000.

Артем Пустовий завершив атаку данком.

А після великої перерви глядачі побачили вже зовсім іншу збірну України. Причому без натуралізованого американця Джерома Рендла наша команда діяла набагато якісніше та демонструвала більш командний баскетбол. Змінився настрій підопічних Багатскіса, і вони вперше в матчі нарешті вийшли вперед – 35:34.

Джером Рендлі.

У другій половині розправив крила Пустовий, який за підтримки партнерів нарешті показав свій рівень, набравши в сумі 18 очок, зробивши 5 підбирань і 3 блокшоти. Хоча під кінець почала позначатися втома двох виснажливих зустрічей. Все-таки йому не вистачало для ротації Володимира Геруна, який отримав травму вранці в день матчу з Грузією.

Олександр Липовий.

Повернувся і дальній кидок Петрова, який так рятував у Грузії. Дуже своєчасно сьогодні розкидався з периметру Липовий, на рахунку якого чотири точні триочкові кидки. Його підтримав із середньої дистанції Сидоров.

Ілля Сидоров.

Прекрасний матч провів Лукашов, який забивав навіть під кільця після підбору на чужому щиті. І в якийсь момент двома дальніми кидками поспіль добив македонців – 67:54. У сумі на рахунку Дениса 13 очок та 7 підбирань.

Останні 60 секунд матчу проходили під скандування вболівальників "Україно! Україно!", а на табло після фінальної сирени горіло 78:61, наче й не було цих мук протягом 20 хвилин.

Радість Ісуфа Санона.
Українці дотиснули македонців.

"У другій половині зробили корективи, особливо проти гри зони, почали рухати м'яч, забили свої кидки, що вилилося в перемогу. Підбір? Знаєте, не завжди вдається зібрати підбір в атаці. Потрібно тоді просто завадити, збити. Або ж боротьба на щиті зупиняє швидкий прорив. Але це не тільки від мене залежало.

Агресія була від кожного, хто виходив у захисті та в нападі, ми переламали гру і досягли потрібного нам результату", – підсумував Денис.

Глядачі на трибунах не нудьгували.

Перше вікно відбору на чемпіонат світу-2023 принесло Україні перемогу та поразку і поки що третє місце у своїй групі слідом за Іспанією та Грузією. Що залишило у гравців осад, адже поєдинок у Грузії можна було й виграти (88:83) і почуватися комфортніше перед лютневим випробуванням двома зустрічами з Іспанією.

Богдан Близнюк.

"Засмучені поразкою у Тбілісі, оскільки непогано грали, боролися, і наприкінці буквально дрібниці вирішили результат матчу, – зазначив Лукашов. – Не пощастило на останніх хвилинах, і це коштувало нам важливої перемоги на виїзді.

Бо наступне вікно, можливо, буде зсунуто, і до багатьох команд приєднаються гравці Євроліги. У нас таких, на жаль, немає, тож буде складно".

А Артем Пустовий наголосив, що в лютому перед Іспанією збірній України потрібно буде більше попрацювати над захистом.

Збірна України після матчу із Македонією.

Раніше OBOZREVATEL розповідав, як Багатскіс оцінив першу перемогу збірної України у відборі до ЧС-2023 з баскетболу.