Купюру 200 гривень номінували на престижному міжнародному конкурсі "Банкнота року"
Віртуальний меморіал загиблих борців за українську незалежність: вшануйте Героїв хвилиною вашої уваги!
![Українські гроші](https://i.obozrevatel.com/news/2021/1/25/filestoragetemp34.jpg?size=1944x924)
Банкнота 200 гривень четвертого покоління стала номінантом щорічного міжнародного конкурсу "Банкнота року", що організовує Міжнародне товариство банкнот (IBNS).
Про це пише Музей грошей Національного банку України на своїй сторінці у Facebook. На звання найкращої претендують ще 15 банкнот різних країн світу, що випущено 2020 року.
Кількість учасників конкурсу може зрости, адже термін номінування банкнот минає 31 січня 2021 року, уточнюють у повідомленні. Серед критеріїв, що мають значення для журі конкурсу, – художні особливості, дизайн, кольорова гама та захисні елементи.
Нагадаємо, що оновлену 200-гривневу банкноту Нацбанк України ввів у обіг у 2020 році в день народження Лесі Українки – 25 лютого. Ці гроші мають поступово замінити купюри попереднього зразка.
На аверсі портрет української поетеси та письменниці переміщено у центр банкноти – раніше він був на правому боці.
На реверсі зображено найстарішу споруду Луцька – в’їзну вежу, поруч із нею 200-річний ясен, під яким нібито любила відпочивати Українка.
Банкноту надруковано на тонованому папері зі світло рожевим відтінком.
Елементи захисту купюри – багатотонові водяні знаки, захисна стрічка, наскрізний елемент, "віконна" захисна стрічка, елемент SPARK у формі стилізованого зображення водяної лілії, рельєфні елементи, латентне зображення та мікротексти.
Також банкнота має елементи захисту, які можна виявити в ультрафіолетових, інфрачервоних променях, вони мають магнітні властивості.
Більше про інших номінантів конкурсу "Банкнота року" можна прочитати на сайті IBNS.
Раніше OBOZREVATEL повідомив про те, що Нацбанк України активно оновлює банкнотно-монетний ряд. Зокрема, купюри дрібних номіналів замінюють монетами, а дрібні монети – взагалі виводять з ужитку.