![Олександр Кірш](https://i.obozrevatel.com/person/2019/6/1/51566a31-7c19-4897-8c71-3825bdd493cb.jpeg?size=100x100)
Блог | Головне прислів’я Росії, на якому там побудовані сім’я, політика й сенс її війн
Віртуальний меморіал загиблих борців за українську незалежність: вшануйте Героїв хвилиною вашої уваги!
![Головне прислів’я Росії, на якому там побудовані сім’я, політика й сенс її війн](https://i.obozrevatel.com/news/2024/4/20/11.jpg?size=1944x924)
Чому вони, "захищаючи" буцімто "свою" — Східну й Південну — Україну, скидають на неї бомби, знищують її ракетами? Чи вони таким чином домагаються, щоб їх любили?
Саме так. І відповідь — в безперечно базовому прислів’ї мордора, на якому ґрунтуються й побудова їх сім’ї, й ставлення влади навіть до власних громадян, і загарбницька політика.
"Стерпится — слюбится". Українських аналогів немає, але можливим є переклад: "Притерпится, то й пригорнеться". Якщо ж вважати суб’єктом того, кого мають терпіти, є ще в них варіант "Бьёт — значит любит" ("Б’є, тож любить"). Отака в них любов.
Інколи це виходить і справді. Расул Гамзатов, напівжартуючи, казав, приміром, що Дагестан ніколи до росії добровільно не входив і ніколи добровільно з неї не вийде. Тобто апологія рабства там спрацювала.
Ну а в нас проміжок часу, коли мордор домагався любові, б’ючи й знищуючи "на правах господаря", зайняв понад третини тисячоліття.
В мордорі принцип "Привыкнут — полюбят" ("Звикнуть, то й полюблять") — працює. В Україні — ніколи. Бо ми — ІНШІ.