"Буде тепер чисто, зручно і акуратно": мешканці найдовшого у Дніпрі будинку розповіли про ремонт у своїх дворах
Віртуальний меморіал загиблих борців за українську незалежність: вшануйте Героїв хвилиною вашої уваги!
!['Буде тепер чисто, зручно і акуратно': мешканці найдовшого у Дніпрі будинку розповіли про ремонт у своїх дворах](https://i.obozrevatel.com/news/2023/10/12/filestoragetemp-2023-10-12t163708-847.jpg?size=1944x924)
Дніпро застосовує комплексний підхід, аби підтримувати лад на вулицях. Комунальники ремонтують дороги, двори та проспекти, на стан яких нарікають містяни. Часто на таких ділянках поєднують одразу декілька видів робіт – наскільки це можливо в умовах великої війни. Так на проспекті Героїв біля найдовшого в місті будинку, відомого як "Китайська стіна", оновлюють не лише дорогу і тротуари, а й замінюють вуличне освітлення, теплові мережі та зливову каналізацію. Зі скаргами на їхній стан місцеві мешканці зверталися до мера. Профільні служби провели обстеження та взялися за роботу. За майже пів століття з моменту зведення багатоповерхівки це перше настільки масштабне оновлення.
"Я задоволений темпами – як працюють наші комунальні служби, підрядники. Обсяги виконаних робіт вражають. Ми йдемо за графіком. Закінчимо, як і планували, до початку морозів. Далі почнемо робити ліфти в цьому будинку", – наголосив мер Дніпра Борис Філатов під час своєї інспекції 11 жовтня.
У дворах встановили нові ліхтарі, змонтували повітряну лінію та енергоощадні світлодіодні світильники. Також оновили труби холодного водопостачання та реконструювали близько 1,1 км трубопроводу опалення – із заміною вводів у підʼїзди. Це була масштабна робота, адже комунікації переробляли з підземного прокладання на надземне. Так обслуговувати їх буде простіше і швидше, а в разі аварійної ситуації не доведеться руйнувати зроблені дороги. Натомість самі проїзди тут зробили ширшими та облаштували додаткові паркувальні кишені.
"Оновлювати треба. Реконструювати потрібно було. Буде тепер чисто, зручно і акуратно", – каже місцева мешканка Анжела.
Крім цього, дощові колектори на початку та у кінці будинку прочистили від замулення та сміття. Відремонтували колодязі і зробили додаткові зливові решітки – аби у дворі не утворювалися калюжі. Також тут укріплюють підпірні стінки. Водночас комплексний ремонт зробили у понад трьох десятках під’їздів – від комунікацій у підвалах до покрівель. По всій багатоповерхівці утеплили міжпанельні шви та оновили вхідні групи.
Дніпрянин Олександр живе тут з моменту зведення будинку – майже пів століття. Чоловік каже, що час уже давно понівечив тут пішохідні ділянки (і не лише), тож двори дійсно потребували відновлення.
"Чекаємо, коли завершиться (ремонт, – Ред.). Було проблематично тут – для візочків, людей. Зараз, слава Богу, все поміняли. Коли все це зроблять, нормально буде. Дякуємо тим, хто вклав у це кошти і свою роботу", – говорить пан Олександр.