"Україна ніколи не нападала на Росію": Столтенберг пояснив, чому ситуації в Україні та Газі багато в чому різні
Віртуальний меморіал загиблих борців за українську незалежність: вшануйте Героїв хвилиною вашої уваги!
!['Україна ніколи не нападала на Росію': Столтенберг пояснив, чому ситуації в Україні та Газі багато в чому різні](https://i.obozrevatel.com/news/2023/11/29/filestoragetemp1.jpeg?size=1944x924)
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що ситуація з війною в Україні та протистояння Ізраїлю і ХАМАС у секторі Гази багато в чому відрізняються. По-перше, наша держава ніколи не була агресором і не становила жодної загрози для Росії.
Відповідну заяву Столтенберг зробив у вівторок, 28 листопада, на пресконференції у Брюсселі, де проходить засідання міністрів закордонних справ країн-членів Альянсу. Про це пише "Укрінформ".
Генсек блоку зазначив, що вторгнення РФ в Україну було неспровокованим.
"Ми визнаємо, що ситуація в Газі та ситуація в Україні багато в чому різні, різні в багатьох відношеннях. Україна ніколи не становила загрози для Росії. Україна ніколи не нападала на Росію", – сказав він.
За словам Столтенберга, Україна має право на самооборону від нападу країни-агресора – воно закріплене в Статуті ООН. У цьому світ має підтримувати нашу державу, так само як і територіальну цілісність України.
"Гуманітарне право застосовується в усіх конфліктах і ми продовжуємо підтримувати Україну, тому що йдеться про захист міжнародного права", – наголосив генсек НАТО.
Як повідомляв OBOZ.UA, раніше Єнс Столтенберг відзначив здобутки України у війні проти РФ. За його словами, в НАТО бачать їх попри те, що лінія фронту майже не рухається. Союзники вражені хоробрістю й професіоналізмом українських захисників і їхньою спроможністю бити по тилах окупантів.
Також генсек НАТО сказав, що Україна самостійно ухвалюватиме рішення про те, на яких умовах завершувати війну з Росією. Завдання Альянсу полягає у наданні допомоги Києву на полі бою.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!