newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Заповіді картингу

3,3 т.
Заповіді картингу

Напередодні відбіркових етапів світового чемпіонату Red Bull Cart Fight, кілька професійних порад його учасникам дав 5-разовий чемпіон України і майстер спорту з автомобільного спорту Олександр Ткаченко.

1. "На старті – всередину". Це моя перша заповідь картингових перегонів. Інакше на зовнішньому радіусі першого повороту тебе завжди можуть віджати в покришки або в траву. Погодься, неприємний початок заїзду. Звичайно, бувають винятки, але вони обумовлюються конфігурацією треку.

2. "Наздогнав? Обганяй!" Це друга заповідь. Якщо ви групою наздоганяєте повільнішого пілота, впираєтесь у нього і не обганяєте відразу, то на першому повороті тебе ззаду можуть обійти відразу кілька суперників. Щоб надолужити згаяне, знадобиться багато часу.

Видео дня

3. Третя заповідь: "обігнав – відразу закріпив". Суперник може відіграти позицію через те, що ти втратив швидкість при обгоні. Для закріплення своєї позиції обов'язково в наступному повороті змішуйся всередину.

4. Аби показати справді швидке коло в кваліфікації, почни сесію повільно. Відточуй ідеальну траєкторію, оціни зчеплення з дорогою та інші особливості треку. Потім прискорюйся до своєї межі. Без цієї підготовки можна вилетіти на початку заїзду.

5. Не будуй плани на гонку. Звичайно, якийсь запас ходів можна мати, але не більше ніж на перші півкола. Щось завжди складеться не так, як передбачалося, а плануванням ти тільки накручуєш себе перед стартом.

6. Думай! У кожний момент треба оцінювати ситуацію на трасі й розуміти, що від тебе вимагається. Думай, де потрібно натиснути, а де скинути газ, аби зберегти покришки від перегріву чи пилу на трасі. Думай, який поворот найбільш сприятливий для обгону.

Більше деталей про всеукраїнський відбір на світовий чемпіонат з картингу Red Bull Kart Fight на redbull.ua/kartfight та спільнотах #kartfight у Facebook і Вконтакті.