УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Топ-10 самых необычных видов спорта. ВИДЕО

1,1 т.
Топ-10 самых необычных видов спорта. ВИДЕО

В людині закладене прагнення до суперництва. Ніхто не любить програвати, всі хочуть бути першими. А поскільки олімпійськими видами спорту можуть займатись не всі, то народ застосовує всю свою фантазію, щоб вигадати, в чому б іще позмагатись. І цілком можливо, що колись якась із цих дисциплін ввійде до олімпійської програми, як це сталось з пляжним волейболом чи кьорлінгом. Зрештою, ще сто років тому олімпійські змагання проводились всього в 14 видах.

Видео дня

10. Біг з жінкою на плечах. Цей вид спорту походить з Фінляндії, а пізніше став популярним в американських штатах Вісконсін і Мічіган. Треба пробігти 253,5 метри через перешкоди із води, піску, трави і асфальту. Жінки повинні важити не менше, як 49 кг.

Безумовно, такий досвід став би в пригоді чоловікам всього світу, особливо при походах в магазин. Як колись казав Чебурашка: "Слушай, Гена, давай я понесу чемоданы, а ты понесёшь меня…"

9. Традиційна турецька боротьба гюнеш на перший погляд не дуже відрізняється від вільної боротьби. Правда, перед поєдинком борці щедро обливають себе оливковою олією. Не дивуйтесь, що спортсмени пхають руки в штани один одному - просто там знаходяться спеціальні лямки, вхопиши за які можна провести прийом.

До речі, 4-разовий чемпіон Ахмет Ташчі в 1995 році без жодної підготовки приймав участь у чемпіонаті світу з сумо і програв там лише чемпіону Японії.

8. Ще одна боротьба, тоурестлінг - це як армрестлінг, тільки великими пальцями ніг. Світові кубки проводяться з 1970 року.

Діючим чемпіоном є Алан Неш, на прізвисько "Nasty" (Бридкий). Кажуть, що він отримав його через, пардон, смердючі ноги. Але якщо це допомагає вигравати, то можна і наплювати на клички.

7.  Шотландські хлопці кидають 6-метрову колоду вагою 80 кг. На відміну від офіційних легкоатлетичних дисциплін (штовхання ядра, метання списа чи молота), дальність кидка не має значення. Колода повинна зробити повний оберт так, щоб верхній кінець приземлився ближче до кидаючого.

6. В цьому виді спорту - снарядом для метання виступають карлики. Батьківщиною його є Австралія, але поступово поширився в інших англомовних країнах. Чемпіонати проводяться з 1986 року. Правила прості: хто кине далі, той і перемагає. Поточний світовий рекорд - 3 метри 90 сантиметрів.

Законодавці пробували заборонити такі змагання, але проти цього виступають самі карлики - для багатьох з них це єдине джерело заробітку.

5. А цей спорт знайомий з дитинства майже всім. Адже небагато знайдеться таких людей, які ніколи в житті не були біля моря, річки, озера чи ставка. Американці називають цей вид спорту "стоунскіпінг", хтось називає це "млинці" ("блинчики"), я особисто називаю це "жабки". Кожний спортсмен вибирає собі камінець і змагання проводяться у двох номінаціях: чия "жабка" доскочить далі і чия зробить більше стрибків над поверхнею води.

Цьогорічним чемпіоном є Расс Баєрс, його "млинець" підскочила аж 30 раз. Баєрс - професіонал і крім кидання камінців більше нічим в своєму житті не займається.

4. Як виявилось, ще одна наша дитяча забава "Камінь-ножиці-папір" теж є видом спорту. Існує міжнародна федерація, систематично проводяться чемпіонати світу із значним призовим фондом.

В липні цього року в штаті Кентукі було проведено турнір, в якому прийняло участь шість з половиною тисяч чоловік. Ця подія потрапила до Книги рекордів Гіннеса.

3. Традиційна розвага інуїтів - перетягування вухами - є наступною у нашому рейтингу. Колись вона допомагала пережити довгу зиму, а зараз входить в програму Всесвітньої ескімосько-індіанської олімпіади. 60-сантиметрова петля із нитки, вкритої воском, з’єднує вуха суперників, що сидять один навпроти одного. Спортсмени тягнуть, поки петля не зіскочить, або один суперник не здасться від болю.

2. Багато хто взагалі не вважає шахи спортом. Можливо, їм сподобається шахбокс - 11 раундів, п’ять 4-хвилинних раундів інтелектуальної гри і шість 2-хвилинних раундів мордобою. Перемога носягається нокаутом, технічним нокаутом, матом або здачею шахової партії.

Чемпіонати проводяться з 2003 року в чотирьох вагових категоріях. Девіз Всесвітньої організації шахбоксу - "Битви проходять на рингу, війни ведуться на дошці".

1. Перше місце у нашому рейтингу займає вид спорту під назвою "Тхір в штанах". Учасники зав’язують штани знизу і запускають туди двох тхорів. Виграє той, хто довше зможе витримати, як гризуни кусають і дряпають їхні геніталії. Рекорд, встановлений ще у 1981 році Регом Меллором, складає 5 з половиною годин. Спортсмен добився такого результату, впевнившись перед змаганням, що його тваринки добре нагодовані.

Топ-10 самых необычных видов спорта. ВИДЕО

Поза конкурсом у нас проходять перегони на офісних кріслах. Цей вид спорту вигадали в США ще у 50-х роках. Снаряди - два крісла на роликах, дві городні сапки. В кожній команді по два учасники - один сидить у кріслі, інший котить його по коридору. Ціль гри - не пропустити суперника вперед, чіпляючи сапкою його крісло. Чим більше коридорів, тим краще, ну і, звісно, не варто забиватись в кут - тоді вже точно не виграєш. До речі, сапкою можна бити суперника по голові, але не більше трьох разів за гру. Два рази такі турніри проводились навіть у Білому Домі. 

А Фаїна Раневська ще називала "хокей на траві" збоченням.