Звернення до президента: сотні стають жертвами невидимого фронту

13,5 т.
Звернення до президента: сотні стають жертвами невидимого фронту

Відкрите звернення до Президента України Петра Порошенка.

Видео дня

Шановний Петре Олексійовичу!

Протягом трьох років Україна потерпає від свавілля російського агресора. Майже щодня ми втрачаємо на полі бою кращих з кращих – українських бійців, які ціною власного життя оберігають кордони на Сході держави. Їхній вчинок безцінний! І наша держава докладає максимум зусиль, щоб стримати ворога і не дати йому втілити в життя брудні задуми. Завдяки Вам та Вашій роботі війна не перейшла в активну фазу по всій країні.

Однак, Ви маєте знати, те, що не скаже Вам жоден із радників або помічників. Всередині нашої країни є ще один невидимий фронт. Щодня його жертвами стають сотні мирних громадян. Щохвилини тисячі українців ведуть тиху боротьбу з важкими хворобами, залишившись без допомоги суспільства і влади.

Станом на сьогодні на онкологічні захворювання страждає більше мільйона українців, з них близько шести тисяч – діти. Щороку реєструється близько 135 тисяч нових випадків захворюваності на онкологічні хвороби (з них – в середньому 1000 – діти). Таким чином, в середньому кожна 12-та дитина має онкологічну патологію.

Понад дві тисячі українців по декілька раз на тиждень проходять процедуру гемодіалізу, сотні громадян мають різні захворювання серця, легень, печінки, що кожної хвилини може призвести до смерті.

На жаль, Україна не має власних ресурсів для надання належного рівня медичної допомоги таким пацієнтам. Через відсутність необхідного оснащення у лікарнях, корупцію в медицині, байдужість чиновників, їх некомпетентність, прогалини в законодавстві. Часто важкі патології виявляють на пізніх стадіях через повну відсутність раннього діагностування онкохвороб.

Неприйнятним є те, що лікування більшості складних захворювань взагалі не можливе в Україні!

Щороку двох сотень українців вимушені їхати за кордон для трансплантації серця, печінки, легень, нирки та кісткового мозку. У рази більше наших громадян помирають.

З 1995 року в Україні діє державна програма лікування за кордоном. І щороку її фінансування стає все більшим. На початку 2017 року на Програму було закладено 204 мільйони гривень у державному бюджеті України. Цих коштів вистачило лише на 74 особи. 13 липня рішенням парламенту додатково виділили 186 мільйонів гривень, яких вистачило на 47 осіб.

Станом на 06.11.2017, за інформацією МОЗ, 100 осіб перебувають на обліку хворих, яким потрібна операція за кордоном. Ще 60 заяв від пацієнтів знаходить на розгляді. Загальна вартість лікування 160 осіб становить 408 мільйонів гривень! І це потреби до кінця 2017 року. Адже щодня до МОЗ надходить декілька пакетів документів від важкохворих пацієнтів. За пропозицією уряду, парламент проголосував за виділення 238 мільйонів гривень.

Орієнтовно, цієї суми має вистачити на 60-70 осіб. Іншим доведеться чекати наступного року…

Така кількість звернень до держави щодо оплати лікування за кордоном свідчить про руйнування інформаційної завіси. Адже до ГО "Національний рух "За трансплантацію" щодня звертаються пацієнти, які протягом 10-15 років тричі на тиждень проходять процедуру гемодіалізу. Лише в одній Київській області близько 5000 пацієнтів стоять на обліку в онкологічних диспансерах. А саме на трансплантацію кісткового мозку відправляють найбільше пацієнтів (у 2016 таких пацієнтів було 63, тоді, як на трансплантацію нирки – 23 пацієнти). Скільки людей помирає, так і не отримавши шансу на життя – невідомо.

Зазначені цифри відображають лише незначну частину із загальної кількості громадян, які потребують негайної медичної допомоги за межами України. Слід констатувати, що значний відсоток від загальної кількості таких осіб становлять діти, а, відповідно до даних офіційної статистики, 15% у структурі причин смертності складають саме онкологічні захворювання. За підрахунками дослідників, тоді як у країнах Європи вдається повністю вилікувати 7 з 10 онкохворих дітей, в Україні помирає кожна друга онкохвора дитина.

Середня вартість лікування одного громадянина України за кордоном приблизно складає 150 тисяч доларів (в Білорусії пересадка серця дорослим коштує приблизно 95-100 тисяч доларів, пересадка кісткового мозку від рідного донора – 90-120 тисяч доларів, від нерідного – до 400 тисяч доларів (Німеччина, Ізраїль). Видатки з Державного бюджету не здатні покрити усіх витрат, тому сотні тисяч важкохворих громадян у буквальному сенсі приречені на смерть.

Виправити дану ситуацію може лише одне – розвиток трансплантології в Україні! Саме ця сфера медицини, визнана та розвинута у всьому світі, може врятувати тисячі звичайних українців. До того ж, це дозволить зменшити видатки з Державного бюджету на програму лікування за кордоном. Ми не можемо і не повинні розвивати напрямки трансплантології інших країн. Ми маємо розвивати це в нашій країні.

Звертаємося до Вас, пане Президенте! Вимагаємо проголосити 2018 рік – роком розвитку трансплантології, як колись це зробили президенти ряду країн по всьому світу!

Звернення до президента: сотні стають жертвами невидимого фронту
disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...