newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
Андрій Андрушків
Андрій Андрушків
Керівник проекту в ГО "ЦЕНТР UA"

Блог | Згадайте про післямайданні обіцянки

Згадайте про післямайданні обіцянки

А знаєте, я розділяю позицію Грицака.

Видео дня

Молоді після Майдану, в першу чергу, молоді політики, добряче стратили.

Якраз три роки тому тоді всі Єврооптимісти, молоді та зубаті, давали перші прес-конференції в статусі кандидатів до ВР.

І Цукерберг підкидує спогади про ті заходи. Дуже цікаво, що люди, які тоді розповідали, що ідуть займатися демократичними перетвореннями, що ідуть закласти новий фундамент правил, щоб повноцінні зміни відбулися вже в наступній ВР, бо "ми ж розуміємо що ця верховна рада має перехідну функцію" і всі тоді клали на собі хрест і обіцяли новий закон про вибори з пропорційною системою з відкритими регіональними списками має бути "бо ж молоді політичні сили, які творили Майдан, не змогли акумулювати сили для політичних перегонів в 14-му", - казали тоді вони. Тому обіцяли всіма силами ухвалити відповідний закон в першому півріччі 2015.

Потрапивши в Раду кожен обрав свою нішу. Закон не змінили. А тепер починається історія, коли звідусіль чути голоси "не треба змінювати систему, треба посилити покарання за підкуп". Шановні, я все розумію. Я розумію що політичні гравці вже думають про вибори. І думають лиш про одне: "як потрапити у ВР?" І не думають про те як запустити маховик демократії.

Читайте:

Спасибо вам за Украину!

Так, пропорційна система не виліковує нас від всіх бід українських виборів, особливо якщо вони в компетенції МВС, прокуратури і судів.

Але, пропорційна система з відкритими регіональними списками дає найефективніше представництво регіонів і об'єднаних груп інтересів.

На мінуточку, у нас 54% молоді не збираються іти на вибори. Це ті кого не купиш продуктовими пакетом і конвертам з 200 грн. Ця група могла б забезпечити суттєву перевагу молодим і незашквареним? Але чи молоді політики і сили працювали з цими нічийними виборцями? Чи молоді люди знають вашу позицію щодо податків, державної регуляції ведення бізнесу, приватизації і т.д.?

Тому для початку варто згадати про обіцянки післямайданні. А потім подумати як закласти вектор розвитку, а не просто потрапити в наступну ВР в прохідній частині закритого списку.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...