З армії нарешті можна звільнитись

З армії нарешті можна звільнитись

Слабо віриться - але тут же ціла епоха “контракту до кінця особливого періоду” скоро має відійти в минуле: президент нарешті, з порушенням строків, підписав законопроект №6052. Такий пласт бентеги, жартів, стьоба й деморалізуючого для армії чинника скоро має зникнути. Окрім можливості подати рапорт на звільнення військовим, які підписали контракт до кінця особливого періоду й роками не можуть реалізувати своє право піти з армії - є ще кілька основних бонусів у вигляді:

військовослужбовці, визнані ВЛК непридатними за станом здоров’я, отримають можливість продовжити службу на посадах, що не передбачають фіз. навантажень; підвищення до 30 років граничного віку для прийому курсантів до військових ВНЗ.

Почекаємо публікації тексту закону для остаточного розуміння ситуації. Ну й очевидно, що звільнення всіх бажаючих не відбудеться в один день чи навіть місяць-півтора (як це ухитрялись робити з “хвилями” демобілізації). №6052 відкриває заслужену можливість звільнитись зі служби кільком тисячам військовослужбовців. Серйозне кадрове послаблення ЗСУ - і це єдина причина, що бодай якось може пояснити причину півторамісячної затримки закону в надрах АП, через яку перенервувалась купа народу. Побачимо, яким чином організують графіки звільнення після публікації закону - але це явно займе достатньо багато часу.

Видео дня

А проблеми з комплектацією частин ще більш загостряться. Що ж, можливо це підштовхне армію до акселерації реформ (ага, я тут ще зберігаю оптимізм) та навчить і найбільш дубоголових “олдскульщиків” більше цінувати дефіцитний особовий склад (тут би ситуацію трохи поправили короткострокові контракти для всіх й як наслідок - зростання конкуренції за людей та ще кілька фіч з житлом, відпустками, спрощенням переходу в інші в/ч, урізанням бюрократії ітд). Або ж на горизонті замаячить “тиха мобілізація” резерву 1-ї черги.

В будь-якому разі №6052 - серйозне досягнення та радість для кількох тисяч військових, які вже відвоювали по кілька років, та для їх рідних. За що особливий респект Юридичній сотні та всім, хто включався у адвокатування законопроекту)

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.