newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img
Лютий
Лютий
Офіцер запасу

Блог | Вперше в опері

Вперше в опері

Нас відправили у відрядження в Харків. Під враженням від зворушливого поста Євгена Манженко про Фауста, ми пішли в оперу. Давали "Паяців" італійського композитора Руджеро Леонкавалло. Ми потрапили на прем'єру. Флягу я проє під час обмивання нового звання, тому за коньяком довелося бігати в буфет.

Завіса опущена, перед завісою на сцені стоїть брудний баул, на мотузці висять пляшки. В кутку сидить сумний чоловік, з усього видно, що йому не дуже щастить ані в житті, ані в коханні. Це Тоніо, італійський вуличний актор. Згодом на завісу проецюється образ жінки, Тоніо тягнеться до неї, потім проектор показує розлюченого чоловіка, від якого Тоніо тікає. Образи зникають, Тоніо співає про акторску гру, яка відзеркалює людське життя. Це натяк на те, що п'єса написана по реальним подіям. Співають італійською, але над сценою на електронному табло показують переклад.

Видео дня

Завіса підіймається. По сцені гуляють люди, багато жінок і дітей. Це вулиця італійського містечка. З'являються мандрівні актори, серед них і Тоніо. Головний в труппі - Каніо, кремезний чоловік в широких шароварах. Він оголошує, що ввечері відбудеться вистава. Натовп радіє, всі хочуть подивитись. Тим часом Каніо запрошує колег до ресторану. Тоніо говорить, що підійде пізніше. Хтось каже, що Тоніо залишається, щоб залицятись до жінки Каніо, але, схоже, той не дуже в це вірить. Хоча застерігає, що він ревнивий і жарти з ним погані. Всі йдуть до ресторану.

На сцені лишається жінка Каніо, Недда. Це баба в рожевих лосінах і з дурною зачіскою, вона співає якусь нудоту про почуття і пташок. За нею нишпорки спостерігає Тоніо. Він не відводить від Недди очей, і його трохи шкода. Нарешті вона його помічає. Тоніо починає залицятися, але видно, що Недда до нього байдужа. Він намагається тиснути, али вона жене його геть. З'являється Сільвіо, він високий і красивий. Стає зрозуміло, що Недда в його дуже закохана. Він закликає її тікати з ним, але Недда вагається. Вони освідчуються в коханні. Починаються пестощі. В цей час їх вистежує Тоніо, і приводить з ресторана Каніо. Сільвіо встигає втекти. Каніо страшенно розлючений, питає в Недди ім'я коханця. Недда відмовляється відповідати, Каніо кидається на неї, але його заспокоюють. Він лишається один. Йому хижо. Він співає про тяжку долю актора, що попри біль має веселити натовп. Йде готуватися до вистави. На сцені Тоніо. Проходить примарна жінка, він йде за нею, і робить вигляд, що вони разом. Жінка зникає, але він не одразу це помічає. Стоїть похнюплений, і в цей час його дуже шкода. Антракт, час добавити коньячку.

Нарешті, в Італії вечір, час вистави. Збираються глядачі, з ними Сільвіо. На сцені ще одна сцена, там грають комедію. Недда в ролі Коломбіни, її чоловік повернеться пізно, вона чекає на коханця. В ролі коханця Тоніо, вони роблять кумедні сценкі, в натовпі ржуть. З'являється Каніо, але він без гриму і не в костюмі. Починає знову допитуватись в Недди ім'я коханця. Натовп здогадується, що це вже не гра, але Недда робить вигляд, наче все це частина вистави, і всі заспокоюються. Каніо потроху божеволіє, і врешті вбиває Недду. Сільвіо біжить на допомогу, Каніо розуміє, що це і є коханець, вбиває і його. Кричить, що "комедія фініта", його пакують. Всі, хто пам'ятають сюжет Гамлєта, очікують, що попереду ще багато подій, але це насправді кінець. Занавєс, Тоніо грає на пляшках сумну мелодію.

Це мій перший раз в опері, і я хочу ще. Домовились в середу піти на Баядерку.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...