УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Анатолий Гриценко
Анатолий Гриценко
Лидер партии "Гражданская позиция"

Блог | Українці зневірені, розчаровані, в стані стресу та безнадії

Українці зневірені, розчаровані, в стані стресу та безнадії

Чимало їжджу по Україні і спілкуюся з українцями. Зокрема із переселенцями. З тих зустрічей роблю для себе висновок, що нині людей найбільше турбують два питання – житло і робота. Треба сказати, що за 4 з лишком роки війни, навіть незважаючи на те, що створено профільне міністерство, серйозних зрушень у питанні вирішення проблеми із житлом - немає. Більшість гуртожитків, в яких проживають люди, невідремонтовані і необлаштовані для нормального життя. Жодних перспектив отримання житла людям не запропонували. Вони в розпачі. Тому ми зараз, навіть перебуваючи в опозиції і не будучи при владі, намагаємось пропонувати свої вирішення проблеми. Вже підготували пакет рішень, які дадуть можливість кардинально та ефективно вирішити проблему з житлом. Є конкретні пропозиції, як будувати і ремонтувати житло за підтримки бюджету на правах співучасті. Якщо людина має певний фінансовий ресурс, то може придбати собі житло з допомогою держави. Якісь кошти внесе сама, а іншу частину коштів покриває держава. Така програма могла б прискорити будівництво або купівлю житла на вторинному ринку.

Видео дня

Є проект, пов’язаний із залученням міжнародної спонсорської допомоги. Є країни, які готові нам допомагати. Але ми б хотіли бачити системний і некорумпований підхід. Тобто будівництво цілісних мікрорайонів з усіма об’єктами, щоб люди могли жити у соціально сприятливій для себе атмосфері.

Тому, не чекаючи перемоги на виборах, пропонуємо ці проекти уряду для впровадження. Поки реальних зрушень немає – доведеться підключатися до вирішення проблеми самим. А роботи – просто непочатий край.

Читайте: Україна: реформи тривають і мають успіх

І третє, що важливо для людей. Вони повинні відчути себе повноцінними громадянами. Зараз законодавство, процедури і його практика у виборчій сфері такі, що важко гарантувати право обирати і право бути обраним. Тут цілий комплекс питань, пов’язаних із реєстрацією виборців, з фіксацією після проживання, із наданням права голосу, і паралельно з уникненням можливих махінацій, щоб не зарахували один голос по два-три рази, як це вже бувало в українській історії. Ці питання треба вирішувати предметно у щоденному режимі.

Якби ми керували урядом, то профільне міністерство, яке займається атовцями, не сиділо б у Києві. Їхні представництва були б у регіоні, де більш-менш густо живуть ці люди, щоб уже на місці відчувати проблеми і прямо там їх вирішувати.

Найгостріше відчуття у людей – це відсутність справедливості. Люди зневірені, розчаровані, у стані стресу та безнадії. Відповідно, ключовим завданням для нової влади буде встановлення справедливості. Справедливість – це чесний суд, який приймає справедливе рішення незалежно від статків, багатств і посад. Який надійно захищатиме права, свободи і власність людей і так само ефективно каратиме тих, хто переступатиме межу закону, незалежно від того, хто ці люди.

Читайте: Чому Україна нецікава італійцям

Друге базове відчуття у людей, яке демотивує і спонукає багатьох залишати межі своєї батьківщини, їхати кудись на заробітки, це невпевненість у соціальній реалізації. Люди хочуть мати гарантовану роботу, з гідною оплатою і жити безпечно.

Такі настрої найбільш яскраво виявляються у середовищі молодих, освіченіших, енергійніших, здоровіших. Той потік за кордон, який вимірюється мільйонами і якого ніколи не було за всіх попередніх влад і режимів, виходить на рівень загрози національної безпеки. Якщо його не зупинити, то за кілька років в країні залишаться самі пенсіонери та бюджетники. Нікому буде піднімати економіку.

Водночас, як позитив, можу сказати, що вже немає ілюзій і навпаки - є тверде розуміння, що олігархату у владі не місце. Тим більше неприпустимо сидіти олігарху у першому кріслі країни. Треба відділити бізнес від влади, від життя по-новому повернутися до життя по-чесному. Така теза домінує у суспільстві, відчувається на всіх зустрічах, прямих дзвінках на прямих ефірах у студії. Люди не бояться говорити гострі слова, вони називаються свої прізвища й імена. Це дає надію, що на наступних виборах скористаємося шансом принести у владу нову мораль, нову ефективність і новий професіоналізм.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...