Українці, ми вже давно жили би в різних державах

Українці, ми вже давно жили би в різних державах

Стосовно Майдану, то хотілося б сказати кілька слів про досягнення і провали. Це трохи інші речі, ніж зради і перемоги, які передбачають тезу, що хтось працював "за" або "проти".

Майдану вдалося виграти! Це майже неймовірна перемога і чудо! Такий факт не можна знецінювати. Не забуваймо про первісні плани Путіна відповідно до нової російської воєнної доктрини щодо України. Ці плани були оприлюднені у 2009-му році, але тоді на них ніхто не звертав уваги. Вже під час Майдану в експертних штабах знали, що їх втілення - це питання часу. Путін хотів приєднати територію узбережжя Чорного моря, плюс індустріальне серце України. Умовно кажучи, лінія Харків-Одеса, і утворити з неї т.з. Новоросію.

Видео дня

З того, що залишилося, мала би утворитися менша лялькова держава, яка була би лояльною до Росії, але з центром у Києві. "Малоросія". А західна Україна мали би йти, куди хотіла, навіть під три чорти.

Мій колега оприлюднив цей план у Варшаві на конференції по співпраці Європи і України. Це було ще перед початком Майдану, коли Янукович вагався, підписувати йому угоду про асоціацію з ЄС чи ні. Колегу вважали чистим фантастом, тільки один німецький дипломат підійшов і сказав: "Я знаю, що це правда". Якби такий план Путіна втілився, то ми би жили у різних державах. Одні у маріонеточній, а я у західній Україні, яка би невідомо як називалася.

Скажу вам ще більше. Ця операція планувалася в той час, коли майже не існувало армії. Вона була абсолютно дезінтегрована і це теж була ціль Януковича. Тому коли зараз "диванна сотня" говорить, що треба було захищати, то в мене зустрічне питання " а чим було захищати?". Ситуація була не те, що погана. Ситуація була просто безнадійна.

Тому я вважаю, що в українців є три дуже важливих перемоги: Майдан переміг, Україна залишилася цілою, і суспільство само змогло захистити свою країну. Ці речі ми не маємо права знецінювати.

Українці, ми вже давно жили би в різних державах

Вдалася постколоніальна революція. Україна вийшла з-під тіні Росії. А от стратегічна революція Україні не вдалася. Така революція мала би перемістити країну на інший вектор розвитку. Не вдалося з різних причин, про це можна дискутувати. Головна причина, що реформ замало і вони йдуть повільно. Так, деякі реформи зроблені, але цілком очевидно, що їх недостатньо і зараз в старті передвиборчої компанії, вони стали ще більш млявими. Боюся, що наступні вибори можуть означати відкат.

Правда, я не вірю, що відкат буде до сценарію 2009-го року. Цього не буде хоча би тому, що нема Криму і Донбасу, а значить немає достатнього виборчого електорального поля. Це одне. Голуба зона або зона регіоналів – зараз поділена. Російськомовне населення півдня і сходу поділене на тих, хто виступає за реформи і за Україну і тих, хто дивиться назад. Тому виборче поле колишніх регіоналів сильно зменшилося. У них нема шансу на перемогу на президентських виборах, але для них важливо завести свої партії на парламентських виборах. І тут є високі шанси. Через зубожіння електорат голосуватиме за кожну опозиційну силу, навіть якщо вона буде, умовно кажучи, проросійською.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.