Це серйозна втрата для всієї країни

Це серйозна втрата для всієї країни

Ніякі події останніх двох тижнів не нагрузили мене так, як новина про смерть Леоніда Кантера. Найближче середовище підтверджує версію самогубства - зараз безглуздо й некоректно гадати чому. Хоч і важко уявити, що могло надломити людину, яка бігала з камерою по ДАПі, щоби відзняти матеріал для документалки.

Але гостро відчувається пустка втрати - як для кінематографу, який почав ставати на ноги і давав Кантеру кращі можливості для розвитку в сфері (а це була лише одна грань його діяльності), так і для країни - бо його реальний та нереалізований внесок у посилення українськості й наповнення культури важко переоцінити.

Стрічки Кантера/Яснія "Добровольці Божої Чоти" та "МІФ" - це найкраще, що зняли про російсько-українську війну. Як технічно, так і по закладених смислах. Особливо "МІФ". Після його перегляду жартував, що дует Кантера і Яснія варто замкнути на студії, кожен рік давати по кількадесят мільйонів і повну творчу свободу для клепання подібних картин - ефект був би в стократ більший за всю роботу Мінінформ.

Видео дня

А усвідомлення, що Кантер уже не зніме жодного фільму - тупо вбиває. Трагедія для сім'ї та серйозна втрата для всієї країни.

disclaimer_icon

Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...