С днем победы над Москвой, Украина!

1 минута
39,8 т.
С днем победы над Москвой, Украина!

Москва в 2022 році сподівалася здолати український опір за три дні. В історії наших відносин з Москвою таке вже було в 17 сторіччі. Три дні - від 27 до 29 червня 1659 року - тривала знаменита Конотопська битва, в якій Москва зазнала нищівної поразки.

Видео дня

А передували поразці Москви події, дуже подібні до подій нашої сучасної історії. Після обрання в серпні 1658 року гетьманом Івана Виговського, Москва почала плести проти нього інтриги, підбурювати проти гетьмана козацьку старшину та населення. А вже восени в Україну вдерлася армія московського князя Григорія Ромодановського. Окупанти захопили кілька міст, де, як і зараз, чинили розправи над прихильниками гетьмана і грабували мешканців.

Начеб цього було замало, навесні 1659 року в Україну вдерлося ще одне московське військо на чолі з іншим князем - Олексієм Трубецьким, яке повинно було об'єднатися із силами Ромодановського. 21 квітня почалася облога Конотопа. Аж до 29 червня кількатисячний загін ніжинського полковника Григорія Гуляницького успішно опирався ворогові й утримував місто. Це дало можливість Іванові Виговському зібрати потужні сили й заручитися підтримкою союзників.

Не переповідатиму подробиць битви, яка завершилася загибеллю майже всього 30-тисячного війська ще одного московського князя Семена Пожарського, змусивши армії Ромодановського і Трубецького до втечі. Загарбників гнали до самісінького кордону. Розгром спричинив паніку в Москві, що боялася вторгнення козацького війська.

Як і сьогодні, українці мали тоді союзників - кримських татар і поляків.

Як і сьогодні, були зрадники, готові продатися Москві.

Як і сьогодні, Москва вбивала та грабувала українців.

Як і тоді, перемога буде за Україною.

Не знаю, чому досі жоден президент України не ініціював державного свята 29 червня - Дня перемоги України в Конотопській битві з Москвою. Але це не пізно зробити.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...