ПЦУ потроллила РПЦ: синод украинской церкви решил создать свой монастырь на территории Печерской лавры

1 минута
27,9 т.
ПЦУ потроллила РПЦ: синод украинской церкви решил создать свой монастырь на территории Печерской лавры

Православна церква України вишукано потролила своїх братів во Христі з київського філіалу РПЦ. Синод ПЦУ вирішив утворити на території Печерської лаври чоловічий монастир. Я от повторюся для невтаємничених у церковних батлах: на території Печерської лаври, де духовно забарикадувалися піддані російського патріарха Кіріла, синод української церкви вирішив створити свій монастир. І при цьому звернувся до КМУ з проханням виділити відповідне приміщення.

Тут саме час згадати, що структура власності Печерської лаври заплутана. Нижня лавра ще при Януковичі якось дуже сильно прив’язана до монаших сутан РПЦ, але ось статус Верхньої лаври значно простіший, втаємничені люди навіть кажуть, що згідно з договором оренди монахи РПЦ після кожного богослужіння навіть мали б здавати ключі музейним працівникам. Тому юридично поміняти замки, ікони та духовенство мало б бути нескладно.

Видео дня

Зрозуміло, що ПЦУ не могла ухвалити таке рішення без "благословіння" політичного Києва, і це лише перший крок на виселення російської церкви з печерських пагорбів. Наскільки мені відомо, офіційно влада не готова ще розглядати питання про статус РПЦ в Україні, принаймні до завершення війни. Але ось неофіційно понаступати на п’яти, виявляється, не проти.

Ще одним елементом тролінгу російського духовенства є рішення синоду ПЦУ про обрання вікарієм Київської єпархії, єпископом Бориспільським архимандрита Антонія (Фірлея). Справа в тому, що аналогічну посаду в РПЦ обіймає його повний тезка – митрополит Антоній (Паканич), він – вікарій Київської митрополії.