Позов до суду на лікарню чи горе-лікаря: про що варто знати

Позов до суду на лікарню чи горе-лікаря: про що варто знати

Халатність лікарів, на жаль, сьогодні є нерідкістю і дуже часто, вона має достатньо серйозні наслідки, а тому виникають обґрунтовані питання – як притягнути горелікаря, лікарню до відповідальності!

Очевидно потрібно налаштуватися на серйозний та тривалий процес, щоб все ж таки отримати належне відшкодування. Оскільки основна ціль судового процесу в таких питаннях – це отримати повне відшкодування матеріальних та моральних збитків, а також притягнути винну особу до відповідальності!

Отже, якщо так трапилося, що вам необхідно звернутися з позовом до лікуючої установи/лікаря, варто знати про наступне:

Видео дня

1. Чітко з’ясувати за чиєї вини сталася моральна/матеріальна шкода, бо саме він/вона, інстанція має бути відповідачем у суду. Тобто якщо це лікарня, в якій працює відповідний лікар – відповідач – лікарня, якщо це приватна практика лікаря (стоматолога), то відповідач - конкретний лікар.

2. Вину встановити необхідно через причиново-наслідковий зв’язок. Тобто, хто саме що робив, і як внаслідок цих дій чи бездіяльності настала шкода.

3. Очевидно, що зафіксувати реальні збитки лікарською помилкою в тій ж лікарні буде неймовірно важко, а тому зверніться до іншої лікарні, особливо приватної клініки, щоб вони надали відповідний висновок про ваш стан внаслідок лікарської помилки чи недбалості. Тут дуже важливо не втрачати час, все потрібно робити максимально швидко.

4. Ваші документи мають бути в належному стані, а саме: поступлення до лікаря на лікування, перебування в лікарській установі, лікарські документи, рецепти – мають бути у вас або у ваших рідних. Тобто обов’язково фотографуйте на свій телефон всі лікарські документи, особливо коли відчуваєте ризик.

5. Свідки дуже важливі, а тому всі їхні дані зафіксуйте у себе.

6. Досудове врегулювання спору, а саме надсилання претензії, буде дуже корисним перед зверненням до суду, а тому рекомендованим з описом листом надішліть на ім’я керівника лікарні чи до лікаря. Можливо так трапиться, що вам погодяться відшкодувати шкоду, особливо приватна клініка.

7. А якщо на претензію не буде відповіді або в наявності негативна відповідь, необхідно підготувати обґрунтований позов, дотримавши необхідні вимоги процесуального кодексу.

Ваша активна і грамотна позиція по притягненню до відповідальності винних осіб обов’язково принесе свій відповідний результат!

disclaimer_icon

Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...