Блог | Підлі провокації на Донбасі не закінчаться

Підлі провокації на Донбасі не закінчаться

На моє глибоке переконання загострення на Донбасі є сенс пов’язувати із заявою про вивід з сьогоднішнього дня російської частини Спільного центру по координації і контролю по припиненню вогню (СЦКК). Таким чином росіяни хочуть показати, наскільки вони грають важливу роль нібито у стримуванні війни на Сході України, як такої. Я саме зараз вивчаю російську пресу, і підтвердження цих слів там є.

Видео дня

Наочним прикладом (обстрілом системою залпового вогню мирного населеного пункту) вони хочуть довести, що відсутність такого "дієвого" контролю з російської сторони призведе до того, що обстріли будуть тривати, і загострення, ескалація конфлікту буде абсолютно нормальним явищем. І ми маємо бути до цього готові.

Ситуація, що склалася, за своєю суттю є виключно цинічною, тому що обстріляна була не позиція Збройних Сил України, а мирне поселення. І втрати понесли не військовослужбовці Збройних Сил, а мирне населення та цивільна інфраструктура. Тому тут ми маємо абсолютно чіткий сигнал (і, нажаль, реальне підтвердження!!!) про посилення навіть не бойової, а, саме, терористичної діяльності на сході України, свідчення того, що саме мирне населення стає заручником терористів.

Прикро, але ми маємо бути готові до того, що такі нібито неконтрольовані провокації будуть тривати і надалі. Ми маємо бути готові до того, що ситуація буде не системно, а "точково" загострюватись. Наразі не йдеться про підготовку якогось широкомасштабного наступу, як іноді можна почути, але такі підлі провокації будуть тривати в подальшому.

- Як повинні діяти ОБСЄ, чи вони можуть контролювати переміщення важкого озброєння?

Ключове слово в місії ОБСЄ - моніторингова місія. Вона тільки спостерігає і не має ні політичних, ні економічних, ні військових важелів впливу на ситуацію. Вона може тільки спостерігати і доповідати керуючому органу ОБСЄ про ситуацію, яка склалася у певний період часу у певному місці. І це все…

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...