Нескорені: вручати ордени треба за життя

Нескорені: вручати ордени треба за життя

Пост трошки довгий, кого війна втомила - гортайте далі.

Так склалось, що в нас більшість бійців нагороджують посмертно. Згідний, це прояв поваги держави до дітей, батьків загиблого... Але, я тут недавно прочитав в мудрої людини тлумачення рядків Біблії про те, що після смерті людині "дифірамби" не дуже то й потрібні (краще помолитись). Всі нагороди він отримає від Господа. Тому говорити гарні слова, дарувати квіти, дякувати, вручати ордени краще ще за життя, а не біля гранітного постаменту.

Видео дня

Днями, правління Волинської спілки ветеранів АТО, Юрій Дмитрук звернувся до голови Волинської ОДА з проханням внести подання на розгляд президента про нагородження двох волинян-учасників АТО орденами. Є думка, що чинний голова, Олександр Савченко більш рішуча людина, як його попередник, тим більше, коли йде мова про захисників.

Відразу обмовлюся, що ці бійці, не мої протеже, хоча один із них воїн моєї улюбленої багатостраждальної, але нескореної #51бригади. Але, якщо щось з того вийде, то матиму за честь просити через всі Спілки, і районні, і обласні, і за своїх "улюбленців" з 51 бригади, а це і "колосята", що Савур-Могилу "підкорили", і ті, хто російських десантників брали в полон і ... ... ... .

Про кого йде мова в клопотанні до очільника ОДА:

1. Долайчук Олександр, в 2014 був мобілізований до 72 ОМБр, брав участь у визволенні бійців з "Іловайського котла" У вересні 2014 року поблизу села Петрівське Волновахського р-ну окупанти розпочали наступ із залученням танків. Олександр був один з тих, хто не розгубився, відкрив вогонь з СПГ-9 та підбив два ворожі танки. Отримавши відсіч, ворог розпочав шалений мінометний обстріл. Саша отримав контузію, а коли прийшов до тями, то основні сили змінили позиції. Він та ще один боєць вибирались самотужки. В лісопосадці вони знайшли пораненого ст. лейтенанта 14 бату ТРО Черкаської області (особа встановлена). Олександр з товаришем надали йому медичну допомогу та забрали з собою, врятувавши життя. Через добу їм вдалося вийти на підрозділи розвідки 72 бригади. До речі, прапорщик Долайчук в 2014 році за поданням командира в/ч В0849 був представлений до нагородження орденом За мужність ІІІ ступеня, але документи, під час пересилки, були втрачені. Варто виправити цю помилку, але побратими певні, що Олександр заслуговує на трохи вищу нагороду - орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеня.

2. Зань Андрій, перша хвиля мобілізації, зенітний дивізіон 51 ОМБр. 30 липня 2017 року поблизу населеного пункту Березове Донецької області, під час обстрілу системою "Град" отримав вогнепальне уламкове поранення з травматичним відчленуванням лівої гомілки ноги.

Будучи пораненим, фактично з відірваною кінцівкою, Андрій надав собі першу медичну допомогу та почав рятувати інших бійців: перев’язував поранених, вводив знеболююче, зупиняв кровотечі, аж поки не втратив свідомість. Згодом йому ампутували ногу. В цивільному житті він теж Воїн, попри інвалідність працює, учасник "Ігор Нескорених" (велоспорт).

Гарний приклад для тих, хто вирішив здатись на милість "посттравмату". Пропонується нагородити орденом За мужність ІІІ ступеня.

Тепер справа за новим очільником ОДА ...

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.