"ЛНР" без води: що очікує жителів "республіки"

'ЛНР' без води: що очікує жителів 'республіки'

Частина окупованих територій Луганської області залишилась без води, Україна припинила постачання.

Як повідомив Володимир Грицай, генеральний директор Луганського енергетичного об’єднання, в них арештовані рахунки у зв’язку з тим, що вони не можуть розрахуватися з енергоринком за спожиту електроенергію. Тому це Луганське енергетичне об’єднання відімкнуло електроенергію деяким підрозділам Попаснянської насосної станції.

Справа в тому, що це Об’єднання зараз фактично не отримує коштів у повному обсязі по своїм витратам за електроенергію від споживачів. Насправді 90% води, яку качає Попаснянська насосна станція, йде на окуповану територію. Воду беруть з білогорівської насосної станції – у Білогорівки беруть воду з річки Сіверський Донець. А далі постачання йде вже на Луганськ, на Алчевськ.

В Алчевську зараз немає води. І ця ж гілка далі йде на Красний Луч (нова назва - Хрустальний - Ред.). У Красному Лучі вже три дні немає води у спальних мікрорайонах, є вода в центрі міста і в навколишніх населених пунктах. Вони отримують воду з іншої гілки - Янівської станції біля кордону Донецької і Луганської області з боку Сніжного (з окупованої території).

У Красному Лучі і в Алчевську така ж сама ситуація, як і в Луганську. Я питав декілька днів тому місцевих жителів – вода поступала на годину-дві вранці і ввечері. Луганчани запасались водою.

Тобто головна причина в тому, що за воду не розраховуються окуповані території, а Попаснянський водоканал не розраховується за спожиту електроенергію. І Луганське енергетичне об’єднання їм вимкнуло електроенергію, яке в свою чергу не може розрахуватися з енергоринком. І за ініціативою енергоринку було арештовано рахунки Луганському енергетичному об’єднанню. Таке роз’яснення дає Грицай.

Він сказав, що якісь розрахунки відбуваються – привозять гроші в сумках на місток (перехід у Щасті) і комусь віддають. Невідомо, хто ці гроші приймає і в якому розмірі.

Які наслідки будуть для жителів окупованих територій?

Я пригадую, це було приблизно років 8 назад, далеко до війни, заморозили систему у м. Роднінське. Була знеструмлена котельня. Не злили воду, а там старі будинки, подача води йде не знизу вверх, а зверху вниз. Отже, вийшла з ладу котельня, заморозилась система подачі води, потім заморозилась ця система вже в будинках, полопались труби і квартири почалоу затоплювати зверху вниз. По-перше, люди були без електроенергії, без тепла з затопленими квартирами. Я туди виїжджав і особисто займався цим питанням. Тут треба ще згадати Алчевськ, коли не працювала система опалення і далі була заморожена система водопостачання.

Все ж таки зима. По-перше, там можуть виникнути проблеми такого характеру, що вони можуть зовсім залишитися без води. По-друге, там можуть і хвороби розвиватися, і соціальні наслідки досить негативні.

В першу чергу мають нести відповідальність за цю ситуацію люди, які позиціонують себе як влада на тій території. По-друге, Попаснянському водоканалу приділялась увага з боку нашої центральної влади. Туди виїжджав зовсім недавно Черниш, міністр, по роботі з окупованими територіями, і Попасняському водоканалу надавалась допомога, деталей я не знаю. Тобто станція в нормальному стані, але вона знеструмлена.

Якщо преса звернула на цю проблему увагу, пішов суспільний резонанс, то можливо домовляться в якісь райони подати воду, щоб не отримати там загальної катастрофи до вирішення питання проплати за спожиту воду.

До того ж на окупованих територіях населення платить за споживання енергоносіїв в кілька разів менше, ніж в Україні, і мають значно меншу оплату за воду. Якщо там дуже важко, то в той же час комунальні платежі дешевше. Люди на тих територіях порівнюють і дивуються, що в нас велика плата за комунальні платежі.

З населення там збирають оплату, дисципліна там існує. Але надалі в чиї кишені осідають ці гроші на окупованій території, незрозуміло. Але мене здивувало те, що сказав Грицай – в сумках перевозять гроші готівкою. Можливо там вся банківська система пограбована – на весь Донецьк, наприклад, один банк працює. Можливо там в ручному режимі проводять збір і розрахунки.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

УкраинаЛуганскНовости Донбассакоммунальные услуги