Коли власник автостоянки відповідальний за збереження авто?

Коли власник автостоянки відповідальний за збереження авто?

Практика знає багато прикладів, коли власники автостоянок ухилялися від відповідальності за понесені збитки власникам авто через різноманітні причини.

І часто ці причини були достатньо обґрунтовані та породжувалися недбалістю самих власників автотранспорту.

Сам факт, що ви в’їхали на автостоянку ще не означає, що керівництво автостоянки несе весь комплекс відповідальності по збереженню вашого автомобілю та відшкодуванню можливої шкоди за втрату авто чи його пошкодження.

Підставами для наявності законних вимог щодо збереження авто є наступні підстави:

Видео дня

Прийняття на зберігання автомобіля підприємством чи СПДшником, якому належить платна автостоянка, підтверджується:

  • перепусткою для тимчасового зберігання автомобіля з визначеним терміном дії;

  • фіскальним чеком цього підприємства про оплату послуги зберігання.

Дані висновки зроблені із судової справи № 750/2411/17 та відповідним рішенням Верховного Суду України, а саме Суд вирішив:

Відповідно до частини першої ст. 937 ЦК України договір зберігання укладається в письмовій формі у випадках, встановлених ст. 208 цього Кодексу. Письмова форма договору вважається дотриманою, якщо прийняття речі на зберігання посвідчене розпискою, квитанцією або іншим документом, підписаним зберігачем, а отже сторонами при укладенні договору зберігання автомобіля було дотримано письмової форми, а отже є всі підстави для задоволення позову про стягнення з підприємства 1 140 828 грн вартості викраденого автомобіля, яке не вберегло автомобіль.

Отож, якщо ви користуєтесь платною автостоянкою, вимагайте перепустку для тимчасового зберігання автомобіля та фіскальний чек, а для ефективного захисту ваших інтересів у суді обов’язково залучіть адвоката до вашої справи!

disclaimer_icon

Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...