newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС

Блог | "Коктейль для Молотова": чем похожа советско-финская война на войну в Украине

'Коктейль для Молотова': чем похожа советско-финская война на войну в Украине

1939 год. Финляндия. Разбита колонна советских танков. Ничего не напоминает? Кстати, именно тогда финны придумали уничтожать вражеские танки бутылками с зажигательной смесью. Вернее не так – такие бутылки, наполненные бензином или керосином, использовались и раньше, но именно финны изобрели смесь, близкую к используемой по сей день. Именно оттуда и известное на весь мир, но искаженное название: "Коктейль Молотова". Искривленное, потому что действительно настоящее название этого оружия – "Коктейль ДЛЯ Молотова".

Далее текст на языке оригинала.

Історія така. Коли почалася війна СРСР з крихітною Фінляндією (спочатку вона мала усі ознаки "гібридної") голова рядянського уряду і за сумісництвом Нарком іноземних справ Вячеслав Молотов заявив: "Через три дні ми питимемо шампанське в Хельсінкі".

Молотов мав усі підстави для такої зухвалої заяви. Адже проти 250 тисяч фінських солдат станом на 30 листопада СРСР кинув 426 тисяч. Проти 30 фінських танків діяло 2289 радянських, проти 130 літаків – 2446 радянських. На кожну фінську гармату приходилося 6 радянських.

Але фінам зухвальство Молотова не сподобалося. І відповіддю на його вихваляння стала назва пляшки із запалювальною сумішшю, мовляв "Ось тобі коктейль".

Зрештою, ту війну СРСР виграв. "Лінію Маннегейма" було прорвано, близько 10% території Фінляндії окуповано, країна була змушена піти на умови москви заради встановлення миру. Допомогли Франція та Британія, які натисли на кремль і змусили обмежитися відносно невеликими територіальними надбаннями. Сталін змушений був погодитися – він не хотів поки що вступати у відкритий конфлікт (а там була загроза відкритої війни) з Заходом.

Ще одне. Жодна із сторін формально війну не оголошувала. Бо москва оголосила, що з Фінляндією не воює, більше того – захищає Фінську Демократичну Республіку, ніким не визнану "державу", маріонетковий уряд на чолі зі старим московським "фіном" Куусіненом, який уже й рідну мову забув, товариш Сталін створив за пару місяців до вторгнення. А Фінляндія не оголошувала, аби не давати СРСР привід оголосити себе "агресором".

Більше того, у Фінляндії навіть не було оголошено мобілізацію – вважалося, що фінських мужиків призивали на навчання.

Там взагалі багато паралелей з війною москви проти України...

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...