Педофілія і хімічна кастрація: коли слово різкіше, ніж реальність

Педофілія і хімічна кастрація: коли слово різкіше, ніж реальність

Злочини сексуального характеру, спрямовані проти дітей, посилили вимогу збільшити покарання для злочинців. І не важливо, що існує ст. 68 КК України, яка передбачає, що злочини проти дітей обтяжуютьпокарання.

І коли суспільство переситилось простими методами: збільшити кількість років відсидки, повернути смертну кару, - для обговорення закидаються екзотичніші, які сприймаються як більш болючіші та відчутні.

Хімічна кастрація. Типу знищити те, що є предметом злочину. І звучить страшно. Але…

Перше. Хімічна кастрація – це не назавжди. Як тільки злочинець перестає приймати препарати, його статеві функції відновлюються. І він знову зможе стати на шлях педофілії. До речі, для цього не треба йти "у біга". Достатньо знайти антидот, - ліки, які б зводили нанівець дію хімії для "кастрації". Зокрема, про такі антидоти почали говорити у Казахстані як тільки почали запроваджувати таке покарання.

Видео дня

Друге. Як показує практика, хімічна кастрація може розглядатись як альтернатива основному покаранню. У деяких кримінальних системах – у злочинця навіть є вибір: або хімічна кастрація, або – реальна відсидка. Тобто, злочинець перебуватиме на волі та час від часу навідуватиметься до судового медика, який робитиме йому відповідну ін’єкцію. В цій процедурі є купа "чудово все" для того, щоб не нести відповідальність. Наприклад, не відомо, хто і як зі сторони зможе проконтролювати "сексуальну спроможність злочинців". Справа не лише в тому, що на різних людей препарати можуть діти по різному. У нас існують проблеми зі справедливим правосуддям. Де гарантії, що не можна купити медика? І коли притягнуть до відповідальності якогось мажора, - і він отримає як альтернативу "хімічні кастрацію". Як проконтролювати, який укол і кому саме здійснив лікар? Тому, якщо хімічна кастрація є альтернативою покаранню (або полегшує його), то це шлях для того, щоб уникнути покарання.

Третє. Паніка за своїх дітей. Більшість з тих, хто обурюється педофілами, переживає за власних дітей. І у мене питання: коли ви знатимете, що на волі проживає тимчасово кастрований педофіл, Ви станете менше переживати? Тут накладається і зворотня проблема відкритих реєстрів педофілів: якщо ви знатимете, що поряд із них ніхто не живе – ви менше перейматиметесь за долю дітей? Чи ви гадаєте, що вони здійснюють злочини тільки за місцем проживання.

Можна скільки завгодно підвищувати відповідальність за злочини. Навіть запровадити смертну кару, відрубування рук і навіть - статевих органів. Але, є два але: коли масова культура працює на те, щоб стимулювати сексуальні злочини, то жодні покарання не зупинять злочинців. І ще – коли під час висвітлення злочину наголос робиться на жертві та самому злочині, а не на тому, скільки отримав злочинець і як йому живеться "на зоні", - то і суспільство буде вважати, що число злочинів зростає. А правоохоронна система не працює від слова зовсім.

Тут питання полягає в іншому – в тому, щоб в суспільстві сформувалась вимога про незворотність покарання. Незалежно від того який злочин, і не важливо який соціальний статус в злочинця. А якщо просто говорити про якісь новітні методи покарання – то це лише пості методи для того, щоб заспокоїти суспільство. Якщо закон виконуватиметься вибірково, то жодне підвищення покарання не призведе до того, що він буде застосовуватися однаково для всіх.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.