УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Блог | Суды заставляют украинские радиостанции платить авторские отчисления в РФ

Суды заставляют украинские радиостанции платить авторские отчисления в РФ

Полномасштабное вторжение России для некоторых субъектов предпринимательской деятельности в Украине, как оказалось, не является достаточной причиной для того, чтобы прекратить какие-либо отношения со страной агрессором. Более того, есть прецеденты, когда они умудряются собранные в Украине деньги переводить в Россию.

Видео дня

И еще более цинично обстоит ситуация, когда фактически собирают те деньги в медиа, которые сейчас держат информационный фронт и находятся на грани выживания.

Далее текст на языке оригинала.

Багато українських радіостанцій опинилась за крок до закриття, через суди, влаштовані компанією "Світова музика", яка, власне і є тим самим провідником українських коштів до країни-агресора.

З 2020 року "СМ" звертається до суду із позовними заявами до вітчизняних радіостанцій та провайдерів за стягнення компенсації за використання іноземних, не російських музичних творів. Світова музика заявляє, що на підставі ліцензійного договору представляє в Україні ТВОРИ ІНОЗЕМНИХ ВИКОНАВЦІВ ЧЕРЕЗ російську компанію ООО "Олл мюзік паблішинг" та здійснює відрахування коштів, отриманих з території України за використання ЦИХ ТВОРІВ, в країну агресор.

"СМ" стверджує, що російська компанія, чиї інтереси вона досі представляє на території України, є власницею прав на твори таких всесвітньо-відомих виконавців як Dua Lipa, Paul McCartney, Duran Duran, Aerosmith, Armin van Buuren та інших. Але будь які запити на документи, що підтверджують наявність цих прав, залишаються без відповіді уже третій рік поспіль.

Тобто до сьогодні ніхто на власні очі не бачив жодного документа згідно з яким у Олл мюзік паблішинг та Світової музики є права представляти вищевказаних виконавців на території України.

Дуже дивним виглядає і той факт, що суди зі свого боку чомусь не досліджували, відповідно, не встановили, яким чином російська компанія могла отримати права на музичні твори відомих зарубіжних артистів.

Попри всі спроби незаконного стягнення коштів з радіостанцій більшість позовів були залишені без задоволення. Але, незважаючи на повномасштабну військову агресію з боку Росії, компанія "Світова музика" наполегливо продовжує діяти в інтересах російської компанії, продовжуючи спроби стягувати гроші з українських медіа на користь країни агресора.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...