newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img
Игорь Соловей
Игорь Соловей
Руководитель Центра стратегических коммуникаций и информационной безопасности

Блог | Закон, который может обернуться очередным "освободительным походом"

Закон, который может обернуться очередным 'освободительным походом'

“Порятунок російськомовних” — одна з головних тез пропаганди російських політиків, які так демонструють турботу про електорат. Але насправді за нею ховається звичайна агресія та імперські прагнення захопити чужі території.

Цього тижня у Держдуму РФ внесли законопроект, що пропонує юридично закріпити для жителів України та Білорусі статус носіїв російської мови — НРМ, поза межами Росії. До цього отримати його могли лише ті іноземці, які тимчасово перебувають або проживають в РФ, подати заяву на його отримання можна було тільки в регіональне управління МВС. Тепер же цей статус є першим кроком до отримання російського громадянства і за межами РФ.

Видео дня

"Можливість для громадян України отримати статус носіїв російської мови за бажанням, без наявності будь-яких формальних підстав, в умовах антиросійської політики в цій країні набуває особливої актуальності", — пояснюють свою ініціативу автори законопроекту.

Така ініціатива вкотре підтверджує, що кремлівська машина питання мови тримає на озброєнні, риторика Кремля тут не змінюється: "пригноблених" російськомовних українців потрібно "рятувати" від антиросійського режиму. В першу чергу — надавати їм свої паспорти.

Цей метод не є новиною, Росія вже відточила цю практику у Придністров’ї, Абхазії та Південній Осетії. На жаль, цю щедру "акцію" РФ запропонувала і жителям окупованого Криму та Сходу України.

Мова — небезпечний інструмент у руках Кремля. Вона, у поєднанні із статтею Путіна "Про історичну єдність росіян і українців", що була включено в перелік обов’язкових тем для занять з військовослужбовцями з військово-політичної підготовки, а також агресивна паспортизація в один момент можуть обернутися черговим "визвольним походом".

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...