newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img
Евгений Магда
Евгений Магда
Историк, политический эксперт

Блог | Расстрел военнослужащих под Белгородом — только начало. Проблема, о которой в России говорить не любят

Расстрел военнослужащих под Белгородом — только начало. Проблема, о которой в России говорить не любят

Розстріл військовослужбовцями-таджиками двох дюжин російських солдат та офіцерів на полігоні під Бєлгородом, який стався в середині жовтня, лише позначив небезпечну тенденцію для Росії. Але позначив яскраво – наче кулеметною чергою з патронів-трасерів.

"Часткова" мобілізація, оголошена Путіним після поразки російської армії у Харківській області, продемонструвала не лише подвійну мораль російського керівництва, але і помітні проблеми з мобілізаційним ресурсом. Звідси – готовність загрібати до лав російської армії вихідців з Центральної Азії.

Нагадаю, що їх на території Росії – кілька мільйонів, роками таджики, узбеки, киргизи сприймалися насамперед як дешева через власну безправність робоча сила. Випадки ксенофобії та поліцейської сваволі щодо вихідців з Центральної Азії були настільки поширеною практикою, що раз по раз потрапляли на шпальти федеральних медіа. Однак зараз ситуація змінилася, бо запроваджені проти Росії через агресію в Україні санкції перетворили вихідців з "братніх республік" на мобілізаційний ресурс – відома безправність нелегальних мігрантів грає російській владі на руку.

Видео дня

Однак є проблема, про яку у Росії говорити не люблять: у Центральній Азії протягом останніх років активно поширювалися різноманітні радикальні течії. Розгром ІДІЛ не ліквідував можливостей поширення войовничого ісламу у Центральній Азії під приводом "боротьби проти безбожників". Очевидно, що носії небезпечних ідеологічних постулатів присутні і на території Росії. З огляду на їх реальну перспективу опинитися у лавах російської армії, "бєлгородський розстріл" має шанси на мультиплікацію у різних російських гарнізонах, адже поваги до мусульман та їх традицій у російській владі більше не стало.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...