Путин в роли Невского: чем хуже ситуация на фронте для РФ, тем бессмысленнее пропаганда

2 минуты
37,2 т.
Путин в роли Невского: чем хуже ситуация на фронте для РФ, тем бессмысленнее пропаганда

1 серпня "Медуза" оприлюднила факт появи двох нових методичок Адміністрації президента Росії для ведення історичної пропаганди. Відповідно до цих документів, нинішнє вторгнення в Україну прирівнюється за своїм значенням до хрещення Русі, а Владімір Путін – до Алєксандра Нєвского. 4 серпня стало відомо про третю методичку – присвячену Першій світовій війні.

Видео дня

От моя улюблена цитата:

"Небезпека для Батьківщини і тоді, і зараз така велика, що російський народ бачить для свого порятунку лише одну можливість – згуртуватися навколо національного лідера… з початком воєнних дій Алєксандр отримав повну підтримку і бояр, і пересічних жителів… Весь народ об'єднався навколо постаті Алєксандра Нєвского.

З початком російської спецоперації в Україні соціологічні опитування показують високий рівень усвідомлення національних інтересів та довіру до курсу президента Путіна… Наприклад, активність добровольців, які вступили до лав армії та підписали контракт, діяльність волонтерських груп, а також численні заходи та висловлювання на підтримку ЗС РФ".

"Численні заходи та висловлювання на підтримку" – сльози заважають писати. Якби новгородці так допомагали княжому війську тоді, як сьогодні російські волонтери своїй армії, то шведи уже б доходили до Волги.

В кінцевому підсумку поява таких методичок наочно свідчить про кризу в глибинних шарах російського суспільства. З одного боку, Київ не був "взятий за три дні", і кінця війні не видно, з іншого – мобілізація не оголошена, а винних у провалі не покарано. Отже, легітимність російського вторгнення була поставлена під сумнів і почала вимагати додаткових "підпорок". А оскільки Росія вже нездатна нарощувати воєнну міць для остаточної перемоги (солдатів ще вистачає, а от техніки – не дуже), в хід ідуть пропагандистські інструменти.

Так, "Невський" темник покладає вину на агресивний Захід, Україну представляє його маріонеткою, а вторгнення виправдовує необхідністю випереджувального удару. "Хрещенський" темник легалізує спроби захоплення Києва і як частини "російських земель", і як духовного центру Русі, а звірства російських солдат пояснює боротьбою із українськими нацистами-сатаністами. Ну а темник про Першу світову повторює попередні гасла та орієнтований на майбутнє "закручування гайок" стосовно ліберальної опозиції – мовляв, якщо її не придушити, то вона, як більшовики століття тому, продасть Росію Заходу.

І чим гірше складатиметься для Росії обстановка на фронті, тим безглуздішою ставатиме її пропаганда.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...