newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

"Зрада" чи вимушений крок: чому в Україні подорожає газ та електрика

7,2 т.
'Зрада' чи вимушений крок: чому в Україні подорожає газ та електрика

Підготовлений Урядом Прогноз економічного і соціального розвитку України на 2019–2021 роки вказує на абсурдність і нелогічність енергетичної політики, що веде до краху економіки в найближчому майбутньому, - стверджує співголова депутатської групи "Партія "Відродження" Віктор Бондар. З його слів заплановане Урядом чергове підвищення цін на газ та електроенергію, що відображене в прогнозах Міністерства економічного розвитку і торгівлі, - це фінансовий капкан.

Видео дня

"Сьогодні під тиском міжнародних фінаносив організацій, які дають кредити Україні і без яких Уряд не може прожити, вони (Урядовці ред.) будуть вимушені до кінця року підняти ціни на газ на 62 відсотки. Це те що вони підписали в меморандумі з міжнародним валютним фондом. Ситуація катастрофічна і Уряду потрібно зрозуміти що вони зайшли в фінансовий колапс, - сказав в ефірі ObozTV Віктор Бондар

Нагадаємо, зростання тарифів відбуватимуться до 2021 року включно. Так, ціни на газ можуть збільшитися на 18% вже до кінця цього року. І продовжать рости: ще на 5-8% наступного року, і у 2020 році - ще на 14%. А тарифи на електроенергію для побутових споживачів, за прогнозами Урядовців, будуть підвищувати щороку на 25% наступні 3 роки.

У депутатській групі "Партія "Відродження" вказують, що вартість газу становить вагому частку в тарифах на житлово-комунальні послуги, і чергове потрясіння для населення у вигляді нових платіжок, цифри в яких будуть стрімко рости наступні три роки, призведе до повного зубожіння людей.

Натомість Уряд разом зі збільшенням тарифів на "комуналку" запланував зростання видатків бюджету на виплату субсидій для населення

"Це алогічна політика, це алогічна економіка. Тут немає ані натяку на якусь енергетичну політику. Тому ми закликаємо до повного перегляду енергетичної стратегії. Подивіться 214 млрд гривень за 4 роки витратили на субсидії для населення, а на енергозбереження – лише 3% від цієї суми. Це нонсенс. Це говорить про те, що владе не думає як економити кошти. Влада думає лише як додати бонусів і премій, які вони спільно розподіляють між собою,, - зазначив співголова депутатської групи "Партія "Відродження"

Політик пояснив, що кошти які 4 роки витрачались на субсидії (214 млрд грн) могли б покрити витрати на енергозберігаючі проекти майже 1,5 млн будинків.

Натомість в Уряді виправдовуються що нові тарифи – це умова для подальшої співпраці з Міжнародним валютним фондом, аби запобігти економічній катастрофі.

В партії Відродження кажуть, що рятувати країну потрібно не позиками, а за рахунок якісного розподілу бюджетних грошей. Зокрема,співголова депутатської групи "Партія "Відродження" Віктор Бондар пропонує, аби не накопичувати борги за комунальні послуги, дати людям можливість утеплити будинки, замінити вікна, встановити індивідуальні котли та лічильники.

"Ми пропонуємо гроші, які витрачаються на субсидії направляти на проекти енергоефективності, а також створити привабливий клімат для реалізації проектів енергетичної незалежності. Така політика зменшить навантаження на гаманці простих українців та дасть поштовх для розвитку економіки", - кажуть політики.