"Северный поток-2" еще не достроен, а Путин уже шантажирует Украину

'Северный поток-2' еще не достроен, а Путин уже шантажирует Украину

Тема запуска газопровода "Северный поток-2" стала одной из главных в выступлении российского президента Владимира Путина на Петербургском международном экономическом форуме. Путин сообщил о том, что "успешно завершена укладка первой нитки газопровода "Северный поток-2" и пообещал, что в течение "полутора-двух месяцев закончат и вторую нитку", – пишет Виталий Портников в блоге для "Радио Свобода".

Далее текст на языке оригинала.

Так що, як бачимо, російський президент впевнений, що американські санкції і опозиція з боку частини німецької політичної еліти проєкт не зупинять. І вже можу передбачити, що він скаже керівництву України: "Ви думаєте, що ми повинні всіх годувати?".

Але навіть у виступі, покликаному продемонструвати конструктивність і "суто економічний" характер проєкту "Північний потік-2", Володимир Путін проговорився. Російський президент зазначив, що "є можливість завантажувати ГТС України і в майбутньому, навіть після завершення терміну дії нашого контракту на транзит". Але "не для того, щоб армію утримувати і націлювати її на рішення силовим способом проблеми Донбасу, а на те, щоб економіку піднімати".

Видео дня

Залишимо на совісті Путіна твердження про те, що українське керівництво, яке вже сім років говорить про мир, хоче вирішити питання окупації Донбасу силовим шляхом. Важливим є інше – Путін готовий зберегти за Україною її транзитний статус тільки в тому випадку, якщо Кремль зможе впливати на внутрішню політику сусідньої країни. Хочете зберегти гроші від транзиту в бюджеті – відмовляйтеся від опору агресивним діям, приймайте те, що вам вкаже президент Росії. Не згодні – не буде ніякого газового транзиту!

Власне, заради цього і починався проєкт будівництва обхідних газопроводів, які повинні були дозволити Росії відмовитися від української газотранспортної системи. Ні, не для того, щоб отримувати додатковий прибуток, як це пояснюють, а для того, щоб отримати можливість політичного і економічного тиску на Україну. Володимир Путін саме тому всі ці роки був найактивнішим лобістом будівництва нових газогонів, особисто переконував у необхідності такого будівництва, зустрічався із керівниками інших країн, коли виникали ті чи інші перешкоди. І ось тепер, коли "Північний потік-2" навіть не добудований до кінця, російський президент починає висувати вимоги до України.

Можна уявити, як зміниться його тон у разі, якщо будівництво буде завершене.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Источник:Радио Свобода