Іранцям дозволять читати «Обозреватель»

Іранцям дозволять читати «Обозреватель»

Неймовірно, але факт – у Ірані не реально проглянути деякі з українських сайтів, зокрема, www.ua.korrespondent., www.segodnya.ua, www.bigmir.net тощо. Але найобразливіше для нас – іранці не можуть читати ні російськомовну, ні англомовну версію «Обозревателя». Про це у телефонній розмові розповів заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко, який щойно повернувся з робочої поїздки цією країною.

Видео дня

Мабуть, така цензура пов’язана з тим, що Іран різко посилив контроль за інформацією з Інтернет. Місцеві можновладці переймаються, аби новини та матеріали, які читатимуть місцеві, не йшли у противагу з політикою керівництва республіки. В результаті заблокували понад 5 млн. сайтів, у тому числі «ВВС», «CNN»… і «Обозреватель»!

Перебуваючи в Ірані в складі української делегації, Микола Томенко зустрівся з багатьма високопосадовцями Ірану. А під час розмови з секретарем Вищої ради національної безпеки С.Джалілі, акцентував його увагу на тому, що державні органи влади Ірану обмежують доступ громадян до українських Інтернет-ЗМІ, зокрема й «Обозревателя». Адже крім іранців, в країні живуть, працюють і гостюють чимало українців, і вони цікавляться новинами з рідного краю.

Отож в результаті, секретар Вищої ради національної безпеки Ірану С.Джалілі доручив своїм фахівцям в тандемі з представниками нашого посольства в Ірані вирішити це питання якомога швидше і забезпечити вільний доступ до українських Інтернет-ЗМІ на території Ірану.

P.S. Від всіх працівників і читачів «Обозревателя» хочу подякувати Миколі Томенку за те, що найближчим часом нас зможуть читати і в Ірані.