Погоджувальна рада стала як ніколи скандальною

Погоджувальна рада стала як ніколи скандальною

Під час засідання погоджувальної ради голів фракцій опозицією було наведено факти, що газовий бізнес в Україні управляється оточенням вищого керівництва країни.

Розвідане та розвернуте державою Свистунківсько-Червонолуцьке родовище переписано на керівника спа-центру бізнес-імперії Президента, Олега Ольхового, шляхом переоформлення ліцензії на видобуток українського газу на компанію ТОВ "Аркона Газ-Енергія".

Цей факт мають розслідувати правоохоронці та НАБУ, а у разі підтвердження інформації, винні мають понести відповідальність.

Такі дії відбуваються на тлі надприбутків НАК "Нафтогазу" на схемах із завищення вартості тарифів.

За офіційною бухгалтерією НАК "Нафтогаз" та ПАТ "Укргазвидобування", за 9 місяців 2018 року собівартість вітчизняного газу становить 75$, а продається людям за 305$. Тобто, переплата складає 230 доларів за кожну тисячу кубометрів газу. Тимошенко представила цю інформацію на сьогоднішньому засіданні погоджувальної ради. Такі факти факти обурили як експертів, так і простих громадян.

Куди діваються ці гроші? На допомогу мамі в США? Чи на офшорні рахунки владного оточення? Або і туди і туди? Грошенят же вистачить.

Тимошенко на погоджувальній раді виступила з принциповою вимогою: спікер Андрій Парубій має дати доручення, аби вже завтра профільний комітет розглянув першочерговий проект постанови №9265 та одразу після розгляду комітетом, винести його у залу для голосування.

Цей проект постанови Тимошенко підтримали голови всіх 6 фракцій парламенту. Оскільки, ця постанова не тільки скасовує підвищення тарифів, а ще забезпечує українців газом власного видобутку по справедливій ціні.

Україна сьогодні видобуває 15 млрд м3 газу на рік, що повністю задовольняє потреби населення для опалення, приготування їжі та гарячого водопостачання. Але український газ постачається громадянам з накруткою у 400%. Більше того, "Нафтогаз" та "Укргазвидобування" зменшують видобуток, замість того, щоб його збільшувати та зміцнювати енергонезалежність країни. Тільки за останній рік видобуток газу скоротився на 2,5 млрд кубометрів. Але за це ніхто досі не покараний.

Тимошенко пропонує чітку та зрозумілу стратегію, коли для промисловості ціна газу встановлюється ринком (а не рішенням Уряду), а держава забезпечує населення газом власного видобутку за справедливою ціною. Ці головні пункти лежать в основі енергетичного блоку Нового економічного курсу, який пропонує Юлія Тимошенко. Але цей план потребує ліквідації монополії "Нафтогазу", проти чого так активно виступають олігархи та влада.

Україні сьогодні вкрай необхідно збільшувати видобуток вітчизняного газу. Це не тільки зміцнення енергонезалежності країни, але і можливість експорту українського газу до інших країн. Це прямі гроші за український товар, а не кредити за божевільними ставками, які доведеться повертати нам з вами.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

УкраинаВО БатьківщинаЮлия Тимошенко