newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС

Блог | По ту сторону рейтингов: несколько выводов по мотивам политических соцопросов

По ту сторону рейтингов: несколько выводов по мотивам политических соцопросов

Последние две недели страну закачивают социологическими рейтингами. Каждый может выбрать по своему вкусу.

Видео дня

Однако, если не считать кардинальной полярности результатов многих опубликованных социологий, а исходить из оценки средней их температуры, напрашивается несколько позиций.

Во-первых, несмотря на частичное проседание рейтинга президента Владимира Зеленского, объективно оно не стало серьезным катализатором роста рейтингов оппозиции. В первую очередь, это связано с ее раздробленностью, а также высокими персональными антирейтингами оппозиционных лидеров. В частности практически все результаты социологий продемонстрировали, что Юлия Тимошенко и Петр Порошенко – являются главными лидерами в борьбе за первенство в рейтинге недоверия избирателей.

Далі текст мовою оригіналу.

По-друге, попри всі системні спроби нав'язати суспільству думку про зростання рейтингів ексспікера Дмитра Разумкова, що частково має місце, варто також зауважити і появу його антирейтингів. Зокрема, в результатах Центру Разумкова серед тих, хто ніколи не будуть голосувати за екс-спікера, визначились одразу 5% респондентів. А це, по суті, антирейтинг, що співмірний з рівнем підтримки спікера і може нести серйозну загрозу його підтримці.

По-третє, продовжують лякати показники підтримки відверто антиукраїнських сил, що культивують явно проросійську риторику. Хоча тішить, що якщо дивитися в динаміці, то загальний обсяг цієї підтримки протягом 6 місяців особливо не прогресує, але відбувається внутрішньосегментне електоральне перетікання.

І останнє. Якщо подивитися на рейтинги, то за четвіркою основних лідерів вишикувалася ціла плеяда політичних проектів із практично однаковим рейтингом (від 4 до 6,4%).Вони відносно нові (в частині облич, назв), що говорить про наявність адекватної політичної конкуренції, але природа їх виникнення і розбудови достатньо традиційна, адже в більшості всі вони – лідерського типу, без своєї політичної команди і медійно залежні. Останнє робить левову частку всіх цих проектів особливо вразливими і залежними, виходячи з частої зміни орієнтирів фінансово-промислових груп, що за цими телеканалами стоять.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...