Легализация виртуальных активов, стимулы для индустриальных и научных парков: какие решения приняла Рада

3 минуты
6,1 т.
Легализация виртуальных активов, стимулы для индустриальных и научных парков: какие решения приняла Рада

На першому пленарному тижні осені з 7 по 10 вересня 2021 року Парламент ухвалив в цілому 13 законів та низку постанов, зокрема, законом 3637 народні депутати узаконили криптовалюту та інші віртуальні активи, надавши правовий статус операціям з такими активами та визначивши права і обов’язки усіх учасників ринку.

Ми стали однією з небагатьох країн світу, які легалізували криптоактиви. Про це сказали і написали провідні світові ЗМІ, зокрема, CNBC, Euronews, Independent.

В Україні щоденний оборот віртуальних активів оцінюється у 1 млрд грн. Але він знаходиться в тіні. Через це міжнародні біржі не можуть заходити в Україну. З жодної операції з віртуальними активами не платяться податки. Завдяки закону у нас буде створено прозорі умови взаємовідносин криптокомпаній з регулятором, вигідне оподаткування та захист від держави. Ми зможемо розвити свій потенціал і зайняти провідні позиції на світовому крипторинку, загальна капіталізація якого перевищила 2 трильйони доларів США.

Видео дня

Тепер власники криптовалют зможуть захистити свої статки у віртуальних активах від шахрайства, легально обміняти криптоактиви, задекларувати їх. З’явиться ринок посередницьких послуг для оплати товарів криптоактивами, їхнього зберігання та обміну, стартапи зможуть отримувати інвестиції за допомогою токенів. Відповідні компанії зможуть зареєструватися в Україні, а не їхати за кордон, отримати банківське обслуговування по операціям, можливість захисту в судах, легального повернення незаконно конфіскованих чи вкрадених активів.

Законом 4416-1 запровадили інвестиційні та фінансові стимули для індустріальних парків, серед яких компенсація 50% витрат на підключення та приєднання до електромереж, часткова компенсація інвестицій у створення виробництва та відсотків за кредитами, залежно від частки експорту продукції власного виробництва. Це база не лише для залучення інвестицій, а і створення додаткових робочих місць в країні, а також інструмент стимулювання саме малого та середнього бізнесу.

Законом 4236 створили умови для підвищення ефективності діяльності наукових парків, здійснення ними інноваційної діяльності та комерціалізації результатів наукових досліджень. Заклади вищої освіти та наукові установи отримали автономію щодо створення наукового парку без погодження з МОН. Приміщення для розміщення парку надаватимуться на умовах, як для бюджетних установ.

Завдяки закону 3952 забезпечили відкритість інформації про розмір оплати праці в державних та комунальних компаніях, які публікуватимуть дані про зарплату (винагороду) керівництва, членів наглядових рад та виконавчого органу.

Прийнявши закон 5324-1, парламент узгодив законодавчі розбіжності в освітньому законодавстві, уніфікувавши вживання терміну "кваліфікаційна категорія".

Законом 4376-1 порядок організації автобусних пасажирських перевезень привели у відповідність до нового адміністративно-територіального устрою.

Законом 5248 встановили процедуру одночасного переходу прав на земельну ділянку у разі набуття права власності на об`єкт нерухомого майна, і навпаки.

Законом 5205 надали творчим працівникам театрів можливість отримувати творчу відпустку для провадження творчої діяльності поза основним місцем роботи, а законом 3969 врегулювали питання обов'язковості укладення господарського договору первинними водокористувачами з підприємствами водної галузі.

Законом 5154 встановили, що збір з одноразового добровільного декларування буде надходити до загального фонду держбюджету.

Законом 5559 спростили життя багатьом українців, уточнивши, що під заходи фінансового моніторингу не потрапляють грошові перекази до 5000 грн включно.

Усунули дискримінацію за ознакою статі в рекламі, визначивши відповідні терміни та посиливши відповідальність за порушення законодавства про рекламу Законом 3427.

Верховна Рада ратифікувала внесення змін до угоди між урядами України і ОАЕ про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи і капітал.

Відповідними постановами визначили представників до комісії, що обиратиме нового очільника АРМА (5383); відправили Президенту, Прем’єру та Генпрокурору звіт ТСК по ситуації щодо погіршення стану в "Укрзалізниці", продовживши роботу Комісії ще на півроку (5814); звернулись до міжнародних організацій та парламентів іноземних держав у зв’язку з незаконною підготовкою виборів до Держдуми Росії на тимчасово окупованих територіях України та примусовою паспортизацією (5497); засудили затримання першого заступника голови Меджлісу та інших представників кримськотатарського народу в Криму (6007) та створили ТСК з розслідування протиправних дій посадових осіб Державного космічного агентства (5477).

Наступне пленарне засідання Ради відбудеться у вівторок 21 вересня.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.