Купуй українське: колективне звернення депутатів до Посла ЄС

Купуй українське: колективне звернення депутатів до Посла ЄС

Високоповажний Пане Посол!

Останнім часом з Ваших вуст як Голови дипломатичного представництва ЄС в Україні, а також від очільника Генерального директорату Єврокомісії з питань сусідства та переговорів про розширення ЄС Крістіана Даніельсона неодноразово лунала критика законопроекту №7206 “Купуй українське, плати українцям”, прийнятого Верховною Радою України за основу 241 голосами та широко підтримуваного українським суспільством і провідними виробничими асоціаціями.

Видео дня

Ми, група народних депутатів України, серед яких і автори цього та інших стратегічно важливих для України промислово-інвестиційних законодавчих ініціатив, звертаємось до Вас з наступним.

1. Вважаємо неприпустимою практику публічних безапеляційних критичних висловлювань та навішування політичних ярликів з боку іноземних дипломатів щодо українського законодавства та діяльності національного парламенту, зокрема внутрішнього законотворчого процесу, що грубо суперечить статті 41 Віденської конвенції про дипломатичні зносини 1961 року, зокрема в частині обов’язку дипломатів "поважати закони і постанови держави перебування. Вони також зобов'язані не втручатися у внутрішні справи цієї держави" (“… to respect the laws and regulations of the receiving State. They also have a duty not to interfere in the internal affairs of that State”).

2. Також вважаємо заяви дипломатів ЄС та високопосадовців Єврокомісії про начебто порушення Україною своїх міжнародних зобов’язань безпідставними, адже в цих заявах не міститься жодних конкретних аргументів чи посилань на конкретні положення Угоди з СОТ чи Угоди про вільну торгівлю з ЄС (ПВЗВТ), яку б порушував законопроект №7206 “Купуй українське, плати українцям”.

3. Ми, обрані в рамках міжнародно визнаних легітимних демократичних процедур представники українського народу, переконані, що євроінтеграція – це зменшення розриву доходів громадян в ЄС та Україні, "європеїзація" якості життя українців – створення в Україні нових робочих місць та підвищення доходів українців, розвиток української промисловості та економіки, збереження навколишнього середовища, збільшення фінансової стабільності і незалежності, а також обороноздатності України, а не навпаки.

Раніше ми вже чули від імені Представництва ЄС та високопосадовців Єврокомісії необґрунтовану критику закону про 10-річний мораторій на експорт лісу-кругляка та тимчасове підвищення вивізного мита на металобрухт. Вважаємо подібні заяви такими, які не враховують реальний соціально-економічний та безпеково-політичний контекст і не відповідають духу дружніх стосунків та рівню стратегічної співпраці між ЄС і Україною.

4. Наголошуємо, що законопроект №7206 “Купуй українське, плати українцям” жодним чином не дискримінує європейських інвесторів, не обмежує вільну торгівлю України з Європейським Союзом чи іншими торговельними партнерами, а, з урахуванням кращого світового досвіду, запроваджує багатофакторну модель державних закупівель, яка підвищить інвестиційну привабливість України, створить економічні стимули для локалізації в Україні виробництв, зміцнить українську економіку, а отже й обороноздатність нашої держави як форпосту західної цивілізації. Переконані, що це відповідає як українським, так і європейським інтересам.

5. Підкреслюємо, що законопроект №7206 “Купуй українське, плати українцям” не протирічить ані Угоді з СОТ, ані Угоді про вільну торгівлю з ЄС (ПВЗВТ), оскільки підпадає під дозволені виключення з них:

a) В Угоді СОТ ми спираємось на пункт (b) (iii) Статті XXI "Винятки з міркувань безпеки" – "Ніщо в цій Угоді не повинно тлумачитися: як перешкода будь-якій стороні у здійсненні будь-яких дій, які вона вважає необхідними для захисту суттєвих інтересів своєї безпеки: що вживаються під час війни чи інших надзвичайних обставин у міжнародних відносинах". Проти України відбувається військова агресія однієї з найпотужніших армій світу, частину території нашої країни анексовано, сальдо торговельного балансу від’ємне вже 10 років поспіль, і дефіцит зовнішньої торгівлі товарами у 2017 році сягнув -9 млрд дол. США, в Україні відбувається масштабна депопуляція, пов’язана передусім з багатомільйонною еміграцією переважно до краї Євросоюзу. Вважаємо ці аргументи більш ніж переконливими підставами необхідності всебічного, у тому числі економічного, захисту суттєвих інтересів безпеки України.

b) Аналогічна норма права покладена в основу поглибленої і всеохоплюючої зони вільної торгівлі з ЄС (ПВЗВТ), укладеної відповідно до прав та зобов’язань, що випливають із членства Сторін у СОТ, а саме Статтею 36 "Загальні винятки" чітко визначено, що "Ніщо в цій Угоді не повинно тлумачитися як таке, що перешкоджає вжиттю або застосуванню будь-якою Стороною заходів згідно зі Статтями XX та XXІ ГАТТ 1994 та їх примітками щодо тлумачення, які включено до цієї Угоди і є її невід’ємною частиною".

Наголошуємо, що у разі виявлення фактів нанесення шкоди торговельним інтересам, міжнародні партнери мають право скористатися міжнародно прийнятими правилами і процедурами врегулювання суперечок в рамках СОТ.

Закликаємо Вас до конструктивного діалогу та розвитку реального партнерства та взаємовигідної співпраці між Україною та ЄС.

Купуй українське: колективне звернення депутатів до Посла ЄС

Купуй українське: колективне звернення депутатів до Посла ЄС

Купуй українське: колективне звернення депутатів до Посла ЄС

disclaimer_icon

Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...