Геральд Кнаус и немецкие беженцы: при чем здесь Украина?

2 минуты
25,6 т.
Геральд Кнаус и немецкие беженцы: при чем здесь Украина?

Для многих предложение некоего немецкого депутата о размещении беженцев в Украине стало неожиданностью, но на самом деле, разговоры в Германии об этом ведутся давно и это очень плохо.

Скорее всего, за этой идеей стоит австрийский исследователь миграции Геральд Кнаус (что, опять австриец?), идеи которого частенько потом воплощаются в реальные политические решения немецкого правительства. В Германии он считается "отцом" идеи миграционного пакта с Турцией - в 2015-м немцы столкнулись с нашествием нелегальных мигрантов к себе, поэтому быстро разработали соглашение с турками о сотрудничестве по делу беженцев. ЕС дает туркам 3 миллиарда евро в год, чтобы те разместили беженцев у себя и не пускали их дальше в Европу.

Видео дня

Соглашение кое-как действует, уже такого нашествия нет, но все равно через турецкую границу в ЕС попадают. Кроме того, турки неоднократно намекали, что могут выйти из соглашения и тогда это снова ваша немецкая проблема. То есть турки получили еще один рычаг влияния на ЕС. Чем и пользуются.

Далее текст на языке оригинала.

Щоб ви розуміли масштаб проблеми, то з 2015-го року до Німеччини приїхали в пошуках кращої долі під виглядом біженців більше двох мільйонів нелегальних мігрантів. Більшість з них не отримали статус біженця, але і вислати назад до Афганістану чи Сирії теж неможливо. Отже до соціальної системи Німеччини заїхало умовно кажучи 2 млн додаткових громадян. В останні "спокійні" роки мова йде про 100-150 тисяч нових нелегалів на рік - це навіть попре діючу угоду з турками.

А тепер про Україну. Вчора цього експерта Кнауса витягли на декілька ефірів на державному німецькому каналі, зранку від нього вже декілька коментарів у ЗМІ. Одна з пропозицій вирішення проблеми - домовитись з Україною та Молдовою про розміщення на їх території біженців-нелегалів, поки німецькі органи будуть розглядати їх запит на притулок. Більшість запитів, ясна річ, буде відхилятись, а далі з ними треба щось робити.

Для Туреччини це загалом не проблема - вони в крайньому випадку можуть сирійців просто відвезти на кордон з Сирією і все. Що буде робити Україна - не знаю. Ще можна згадати історію з Ліваном - у нас прийнято дещо зверхньо кепкувати на цією країною і її економічними проблемами, але там не все так просто. Через участь у війнах проти Ізраїлю, підтримку палестинців, громадянську війну у 70-х, війну у сусідній Сирії у 2000-х і т.п. в результаті населення країни близько 7 мільйонів осіб, з яких кожен четвертий - біженець (палестинці, курди, іракці, сирійці), що мешкає в рясно розкиданих по країні лагерях біженців. А ще є Йорданія - там взагалі кожен третій мешканець народжений поза межами Йорданії. Приблизно зрозуміло, що теоретично нас може очікувати?

Що цікаво, цей пан Кнаус колись викладав економіку в університеті в Чернівцях. Що йому там зробили місцеві, що йому в голову приходять такі ідеї - загадка. Можна звичайно зверхньо подумати, що це просто черговий лівацький міський навіжений, але до нього прислухається німецький уряд і його тут вважають експертом. То що в нього вчора на думці, зранку в газеті, а вже ввечері про це говорять німецькі політики.

Взагалі не зрозуміло, а що від цього виграє Україна? От щоб що? Нас за це одразу приймуть в ЄС? Завалять тепер німецькими інвестиціями? Зупинять Північний потік-2? Якщо німецькі ліваки ладні заповнити свою рідну країну неписьменними нелегалами, то до чого тут Польща, Україна чи Молдова?

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...