Блог | "ДНР" до виборів в Україні: до чого готується Росія

'ДНР' до виборів в Україні: до чого готується Росія

10 вересня "ДНР" почала "командно-штабні навчання на місцевості", майже одночасно з військовими навчаннями в Росії "Схід-2018". Чим це загрожує Україні? – Ред.

Видео дня

Командно-штабні навчання такого рівня, які проводяться в "ДНР", як правило, мають на меті просто регулярне удосконалення командно-штабних навичок або командно-управлінських навичок штабних елементів 1-го і 2-го корпусу. І вони проводяться на рівні керівництва 8-мої армії і являються регулярними.

Пов’язувати ці навчання з інтенсифікацією бойових дій на сьогоднішній день безпідставно, тому що немає певних ознак проведення додаткових заходів щодо можливої ескалації збройного конфлікту на Сході.

І треба бачити ще таку перспективу: вони проводяться восени. Це стандартний час, коли такі навчання відбуваються з метою перевірки бойової готовності підрозділів. Це є типовим для російської армії власне і армій країн пострадянського простору. Тому я не бачу ніяких підстав для того, щоб говорити про якесь підсилення ескалації.

Чи вони пов’язані зі стратегічними навчаннями "Схід-2018"? Абсолютно ні, тому що "Схід-2018" має абсолютно інші завдання, структуру і методику виконання завдань. Вони заточені під виконання завдань на абсолютно іншому театрі військових дій і тому вони не можуть бути співвіднесені до нашої ситуації на Сході.

Тому це абсолютно логічні навчання, які проводяться вчасно, але вони ніяк не вплинуть на ситуацію на Сході у найближчій перспективі, щонайменше у найближчі три місяці.

Щодо тактики бойовиків

Якщо брати просторовий відрізок - десь 1-2 місяці, бойовики зменшили кількість обстрілів з використанням мінометів, і більшість провокацій, які вони здійснюють, проводиться з використанням стрілецької зброї і, максимум, гранатометів. Це такі провокаційні обстріли, які мають на меті вести так званий турбуючий вогонь або намагатися вскрити передову лінію оборони наших військ. Немає на сьогоднішній день жодних підстав говорити про можливість якогось серйозного загострення з можливістю проведення повномасштабних бойових дій.

В стратегічній перспективі треба розуміти одну річ. Бойовики, якими керує Російська Федерація, на сьогоднішній день виконують завдання, які ставляться їм Росією. РФ має стратегічне завдання провести вибори в Україні і привести до влади проросійського кандидата, який дозволить зменшити фінансове навантаження на всі операції, які проводяться.

Тому я можу з досить високою долею вірогідності сказати, що активних наступальних дій до проведення президентських або парламентських вибрів в Україні ми не можемо очікувати. Тому що Росія, по-перше, не має можливості такі дії провести, вона не зможе сконцентрувати дуже велику кількість військ. А по-друге, вона буде намагатися вирішити це питання з мінімальними для себе затратами, тобто з виключенням повномасштабної агресії проти України в найближчий період часу.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...