УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Черговий політичний скандал виявився журналістською качкою?

Черговий політичний скандал виявився журналістською качкою?

Інтернет заряснів фотоколажами – плаката, де голову Ющенка заклеїли фотографією Януковича. Причому ці «мистецькі витвори» висіли не де-небудь, а в військовій частині на Хмельниччині. Власне, туди на полігон возили журналістів напередодні їхнього професійного свята. Зрозуміло, що кожен у цьому казусі побачив те, що хотів, що явно зробить рейтинг виданню – політичну складову.

«Обозреватель» вирішив розібратися в ситуації і звернувся до Олександра Клубаня, директора Департаменту преси та зв’язків із засобами масової інформації Міністерства оборони України.

"Цей прикрий випадок не є провиною військовослужбовців. Це елементарна господарська недбалість. Тут немає політичного підтексту. Жодного! Структура, яка здійснювала заміну наочної агітації, одразу після виборів президента на полігоні поставилася недобросовісно до виконання цього доручення. В результаті – маємо такий казус, - розповів він. – Замість заміни плакатів зробили монтаж, саме він потрапив в Інтернет".

Отож гонитва за сенсацією виявилася пустушкою, висмоктаною з пальця, завдяки байдужості тих, хто мав це проконтролювати. Звісно, недолік виправили, винних покарають… Але осад залишиться.

Прикро, що все це трапилося, коли на полігон запросили журналістів напередодні їхнього професійного свята. Військові хотіли порадувати майстрів пера, а засмутили себе.

До речі, за словами пана Олександра, інші журналісти, учасники дій на полігоні, представники центральних та регіональних ЗМІ, побачивши згадані фото плакатів журналіста «Подільського кур’єра», написали колективного листа в Міністерство оборони, де засудили дії свого колеги за недотриманні корпоративної етики і гонитвою за дешевою популярністю.

Та все ж представникам МОУ варто уважніше ставитися до друкованої агітації, особливо там, де бувають журналісти. Бо хто знає, яка інформаційна качка чекатиме їх за недбалість. Щоб не вийшло так, як у бородатому анекдоті: «Йося, вся вулиця каже, що ваша дочка повія? Та в мене-то і дочки немає! Так, але репутація у вас уже зіпсована…»