Віктор Вовк
Віктор Вовк
Народний депутат України

Блог | Уроки Плану Маршалла для сьогодення

план маршалла

Вчора виповнилось 70 років публічній презентації Плану Маршалла – "Програми відновлення Європи після Другої світової війни". В його основу було покладене стратегічне рішення США щодо своєї геополітичної відповідальності за ситуацію і мир в Європі у післявоєнний період в умовах агресивних дій та експансіоністських намірів російської комуністичної імперії – СРСР – під керівництвом Сталіна.

Видео дня

Спочатку, у 1944 році, демократичний Захід на чолі з США прийняв План Моргентау щодо повоєнної трансформації пост-гітлерівської Німеччини – "Програму із запобігання розв'язування Німеччиною 3-ї світової війни". Він передбачав розчленування Німеччини, перехід важливих промислових районів під міжнародний контроль, ліквідацію важкої промисловості, демілітаризацію та перетворення Німеччини в аграрну країну.

План Моргентау фактично руйнував німецьку економіку, зокрема через її деіндустріалізацію, та вів до гуманітарної катастрофи – робив десятки мільйонів німців "зайвими" в рамках деградованої економічної моделі.

У 1947 році, в умовах наростання геополітичного протистояння з Москвою, США радикально змінили свою зовнішньополітичну стратегію щодо повоєнної Європи. Замість плану Моргентау США виробили принципово інший план Маршалла, спрямований зокрема на відбудову німецької економіки, в т.ч. її промислового потенціалу, для відродження і збагачення Німеччини та Європи в цілому з метою перемоги вільного світу у протистоянні з комуністичним експансіонізмом Кремля.

Така далекоглядна нова стратегія, разом із системною відповідальністю США за Європу та політикою всебічного військово-політичного стримування СРСР, виявилася надзвичайно успішною і зрештою привела до світового краху російського комунізму.

* * *

Нинішня західна стратегія щодо України, побудована на основі програми МВФ, відображає неоліберальну стратегію так званого "Вашингтонського консенсусу" для країн "третього світу", яка не була успішною ніколи і ніде. Така західна "допомога" насправді так само руйнує економіку України, поглиблює її деіндустріалізацію, зокрема штучно підвищує роль аграрного сектора, й робить багато мільйонів українців "зайвими", спонукаючи до масової еміграції.

Необхідна невідкладна її заміна на сучасний "план Маршалла" для України та реалізація міжнародного курсу на модернізацію, відродження і збагачення України як європейського форпосту стримування новітнього ревізіонізму та експансіонізму, що знову йде з Кремля.

А для цього необхідне прийняття Заходом стратегічного політичного рішення щодо майбутнього України як невід'ємної складової західної, євро-атлантичної цивілізації та виділення масштабних ресурсів – військових, фінансових, економічних, технологічних, гуманітарних – для повноцінної інтеграції України, новітнього "плану Маршалла" для України.

Уроки історії слід добре пам'ятати і застосовувати. Особливо, коли вони виявляються такими успішними і стратегічно далекоглядними.

Саме на цьому ми – Олег Ляшко, я як заступник Лідера РПЛ з міжнародної політики, інші члени нашої команди, – невтомно наголошуємо на усіх міжнародних зустрічах і переговорах. Зокрема, і під час дискусії з керівником шведського парламенту минулого тижня у Стокгольмі.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...